امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27358
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بیانیه کانون تربیت اسلامی در آستانه تشکیل دولت یازدهم آمده است: خداوند متعال را سپاسگزاریم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بیانیه کانون تربیت اسلامی در آستانه تشکیل دولت یازدهم آمده است: خداوند متعال را سپاسگزاریم که توفیق حضور حماسی ملت ایران در عرصه انتخابات ریاست جمهوری را عنایت کرد و اکنون رئیس جمهور محترم برگزیده درصدد تشکیل کابینه‌ای کارآمد، توانمند و متعهد به اهداف و ارزش‌های اسلامی و انقلابی است؛ قطعاً انتظار ملت ایران این است که کابینه جدید متشکل از چهره‌های مورد اعتماد، با تجربه و متعهد به رعایت شاخص‌های پیشرفت همه جانبه ملت ایران باشد.

کانون تربیت اسلامی به عنوان تشکلی اصولگرا، ولایی و فرهنگی در مورد انتخاب اعضای فرهنگی و آموزشی کابینه دغدغه‌ها و دیدگاه‌هایی دارد که به استحضار ملت شریف ایران، به ویژه فرهنگیان ارجمند می‌رساند و انتظار می‌رود رئیس جمهور محترم با بذل عنایت کافی به انتخاب چهره‌هایی برای مدیریت دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی بپردازد؛ چهره‌هایی که بتوانند در راستای استقرار تربیت اسلامی و فرهنگ ناب محمدی (ص) موفق باشند؛ به ویژه وزارت آموزش و پرورش که در مسیر تحول بنیادین قرار گرفته و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

متأسفانه در انتخاب وزیری شایسته و دارای جایگاه مطلوب در بین فرهنگیان، بعضی دولت‌های پیشین از توفیق کافی برخوردار نبوده‌اند؛ شأن آموزش و پرورش و نقش بنیادین آن در توسعه ارزش‌های اسلامی و انقلابی و تحقق سبک زندگی مطلوب و پیگیری آرمان‌های بلند انقلاب شأنی بی‌بدیل می‌باشد و قطعاً اهمیت این وزارتخانه با هیچ دستگاه دیگری قابل مقایسه نیست و رسالت تربیتی دولت اسلامی که فلسفه وجودی حاکمیت از دیدگاه اسلام است اقتضاء می‌کند که در این مورد اهتمام جدی به‌عمل آید امروز شخصیتی می‌تواند زمام تعلیم و تربیت کشور را بدست گیرد و آن را به ‌گونه‌ای شایسته هدایت کند که دارای توانمندی علمی، تربیتی، اجتماعی و مدیریتی کافی باشد و حضور او موجب جلب همکاری همه نیروهای توانمندی گردد که در سطوح و لایه‌های مختلف این دستگاه عظیم حضور دارند.

لذا تأکید کانون تربیت اسلامی فراتر از انتظارات و توقعات و فشارهای جریانات و جناح‌های سیاسی، نگرشی عمیق در افق بلند مدت نظام جمهوری اسلامی به مدیریت آموزش و پرورش است؛ امروز دیگر مدیران غربزده و کسانی که صراحتاً ریشه مشکلات آموزش و پرورش را ایدئولوژیک بودن آن می‌دانند، نمی‌توانند سکاندار تحول بنیادین در آموزش و پرورش باشند و هنوز معلمان خاطره تلخ پنجره‌های باز در نظام آموزشی کشور و تضعیف مراکز تربیت معلم و انحلال معاونت پرورشی را به یاد دارند.

امروز وزیری مورد نیاز است که مسیر تحول بنیادین را در آموزش و پرورش هموار سازد و با نگاهی منصفانه و نقادانه حرکت‌هایی را که آغاز شده مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد و حقیقتاً سیاست‌های تحول بنیادین ابلاغی مقام معظم رهبری را نصب العین قرار دهد و با بهره‌برداری از اسناد تحولی و استفاده از توانمندی‌های تخصصی طیف‌های مختلف بتواند تحول مطلوب را محقق سازد.

این بیانیه می‌افزاید: انتظار فرهنگیان از دولت یازدهم همدلی و همکاری کافی برای تحقق این امر می‌باشد؛ به نظر می‌رسد انتخاب وزیری برای آموزش و پرورش که مقبولیت کافی در بین فرهنگیان داشته و از نظر صلاحیت‌های فکری و تربیتی مورد تأیید مقام معظم رهبری باشد کمک شایانی به مجموعه دولت و رئیس جمهور محترم خواهد بود.

اعضای کانون در زمینه هرگونه کمک به مدیریت آینده آموزش و پرورش -که برای تشکل‌های انقلابی و فرهنگی براساس اسناد تحولی، به عنوان رکن چهارم تربیت رسمی و عمومی، نقش قائل باشد-، آمادگی کامل خود را اعلام می‌دارند.

امید است با انتخاب بهینه رئیس جمهور محترم و تأیید مجلس محترم شورای اسلامی مدیریت آینده آموزش و پرورش، برخوردار از صلاحیت‌ها و توانمندی‌های لازم برای هدایت این دستگاه عظیم باشد. توفیق الهی را برای دولت آینده به ویژه در جهت اتخاذ بهترین تصمیم برای وزارت آموزش و پرورش از درگاه خداوند متعال مسألت داریم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار