امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2736
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 159
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا سیفی رئیس هیئت‌مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی استان تهران در نشست خبری این کانون با ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا سیفی رئیس هیئت‌مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی استان تهران در نشست خبری این کانون با بیان اینکه در راستای ماده 131 قانون کار و آیین‌نامه اجرایی کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی در استان تهران تاسیس شده است، اظهار داشت: پس از گذراندن مراحل اداری این کانون کارفرمایی در نهایت پس از تأیید رسمی انتخابات و مجمع توسط اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران در تیرماه سال گذشته آغاز به کار کرد.
وی افزود: بالاترین رکن کارفرمایی هر استان کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی آن استان است که متشکل از انجمن‌های صنفی کارفرمایی خواهد بود.
سیفی یکی از دلایل ضرورت تشکیل کانون استانی را عدم وجود مرکز و جایگاه برای تعامل بیشتر تشکل‌‌های کارفرمایی دانست و گفت: رسیدگی به مشکلاتی همچون مباحث مربوط به حقوق و دستمزد، مشاغل سخت و زیان‌آور، ساماندهی انجمن‌ها از جمله کارهای این کانون است.
رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی استان تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر 83 انجمن صنفی کارفرمایی عضو این کانون هستند، تصریح کرد: بیش از 25 درصد شاغلان کشور و همچنین 50 درصد گردش مالی اقتصاد کشور در این استان وجود دارد و همچنین این کانون به عنوان بزرگترین تشکل کارفرمایی استانی نقش مهمی در مباحثی از جمله رونق تولید و اشتغال دارد.
این فعال کارفرمایی در خصوص رویکردها و برنامه‌های کانون بیان داشت: ایجاد ساختار سازمانی مناسب، ایجاد بانک اطلاعاتی برای انجمن‌ها و شرکت‌های عضو آنها، راه‌اندازی نشریات تخصصی و خبری، راه‌اندازی سایت خبری تحلیلی، تشکیل کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی، ساماندهی و معرفی نمایندگان کارفرما در مراجع تشخیص حل اختلاف و سازش و همچنین راه‌اندازی و پیگیری مباحث آموزشی برای کارگران و کارفرمایان از جمله این رویکردها است.
سیفی با بیان اینکه کارگر و کارفرما باید در مشکلات کنار یکدیگر باشند، عنوان کرد: تا زمانی که این دو گروه با هم تصمیم نگیرند، مشکلات حل نمی‌شود و به همین دلیل دولت برای آنها تصمیم‌گیری می‌کند.
وی ادامه داد: اکنون کارگر و کارفرما مشکلات مختلفی دارند و باید نسبت به سهم خویش جهت رفع مشکلات گام بردارند.
سیفی خواستار تدوین کار شایسته براساس قوانین و واقعیت‌های موجود کشور و فرهنگ بومی جامعه شد و گفت: برخی از مشکلات در کشور ناشی از برنامه‌ریزی‌های اقتصادی بوده و نمی‌توان کارفرمایان را مقصر اصلی دانست.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها