امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27365
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 48
علی سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در مورد آمار منتشر شده رشد 32 درصدی سقط جنین در پزشکی قانونی اصفهان اظهار کرد: این آمار صرفا آمار ...

علی سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در مورد آمار منتشر شده رشد 32 درصدی سقط جنین در پزشکی قانونی اصفهان اظهار کرد: این آمار صرفا آمار رشد سقط درمانی است و این نشان دهنده این است که خانواده‌ها به ویژه مادران آگاهی بیشتری نسبت به سلامت جنین خود در دوران بارداری پیدا کرده‌اند.

وی افزود: در پزشکی قانونی براساس مستندات پزشکی و در مواقعی که جنبه درمانی داشته باشد دستور سقط جنین صادر می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان تصریح کرد: مجوز سقط درمانی تنها به علت اختلالات جنینی و بیماری‌ مادر صادر می‌شود و موارد دیگر سقط جنین در پزشکی قانونی صورت نمی‌گیرد.

وی تاکید کرد: البته همین سقط جنینی هم که جنبه درمانی دارد، در صورتی که تا قبل از چهار ماهگی جنین، ناقص‌الخلقه بودن و یا عقب افتادگی جسمی و ذهنی اثبات شود، مادر می‌توانند با رضایت کتبی مجوز سقط جنین دریافت کند.

سلیمانی گفت: صرف افزایش آمار سقط جنین با عنوان سقط درمانی نشان از تشخیص صحیح و به موقع پزشکان برای جلوگیری از به دنیا آمدن کودکان مشکل‌دار و یا جلوگیری از مرگ مادران در زایمان‌های خطرناک دارد.
انتهای پیام/63012/ط20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها