امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27375
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات، «احمد الجربا»، رئیس جدید ائتلاف معارضان سوری اعلام کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات، «احمد الجربا»، رئیس جدید ائتلاف معارضان سوری اعلام کرد که این ائتلاف تصمیم گرفت که اولین سفر رسمی‌اش به عربستان سعودی باشد که دارای موضع سیاسی ثابت در حمایت از معارضان سوریه بوده است.

الجربا همچنین از سفر قریب الوقوع ائتلاف معارضان سوری به فرانسه برای درخواست کمک‌های نظامی واقعی و حقیقی از این کشور برای گروه‌های مسلح در سوریه خبر داد تا این گروه‌ها بتوانند در قبال نظام سوریه مقاومت و ایستادگی کنند.

رئیس ائتلاف معارضان سوری در مصاحبه مطبوعاتی خود تاکید کرد که موضع عربستان سعودی همواره در قبال بحران سوریه ثابت بوده و هیچ تغییری نکرده و این کشور دارای تاثیر بسزایی بر سوریه بوده است.

الجربا در ادامه از وعده‌های عربستان و قطر و امارات در حمایت مالی از بودجه ائتلاف معارضان سوری و همچنین کویت در حمایت از آوارگان سوری و مردم سوریه خبر داد که طی بحران سوریه با یک فاجعه بزرگ مواجه هستند.

وی همچنین اعلام کرد که تلاش‌هایی در جریان است تا صندوق خلیجی در حمایت از ائتلاف معارضان سوری تشکیل شود و مبلغ اولیه پیشنهادی برای تاسیس این صندوق 400 میلیون دلار است.

الجربا گفت که بخشی از این مبلغ برای کمک رسانی و امداد به آوارگان سوری و همچنین سوری‌های مقیم در مناطق تحت تصرف و کنترل گروه‌های مسلح هزینه می‌شود.

وی درباره احتمال به قدرت رسیدن گروه‌های سلفی جهادی در صورت سرنگونی نظام در سوریه گفت: افراط گرایی و تندروی خط قرمز ماست و ما هیچ‌گاه اجازه این امر را نمی‌دهیم و با آن مقابله خواهیم کرد و به هیچ گروهی اجازه نخواهیم داد که قدرت را در کشورمان به دست گیرد.

الجربا که با روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات گفت‌وگو می‌کرد، دستیابی ارتش آزاد سوریه به سلاح‌های کیفی را مهمترین و اولین اولویت فرماندهان ارتش آزاد برای مقابله با نظام سوریه و عناصر حزب الله دانست.

وی درباره سفرش به عربستان سعودی توضیح داد که هدف اصلی این سفر به کسب موافقت بیش از پیش ریاض برای حمایت نظامی و تسلیحاتی از ارتش آزاد سوریه است.

الجربا در پایان مدعی شد، ایجاد منطقه امن در سوریه سرآغاز فروپاشی نظام در سوریه به شمار خواهد آمد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها