امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27377
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، سرهنگ «احمد محمد علی» سخنگوی نیروهای مسلح مصر تأکید کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، سرهنگ «احمد محمد علی» سخنگوی نیروهای مسلح مصر تأکید کرد که اخبار و گمانه زنی های موجود درباره احتمال کاندیدا شدن «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع و معاون نخست وزیر برای انتخابات ریاست جمهوری، واقعیت ندارد.

محمد علی افزود: فرمانده کل نیروهای مسلح به انجام وظیفه در زمینه فرماندهی ارتش افتخار می کند.

وی گفت: برخی رسانه‌ها گزارش‌هایی در باره احتمال نامزد شدن السیسی را ارائه کرده بودند و ما برای احترام به ملت مصر که باید همه حقایق را به صورت کامل بدانند تأکید می‌کنیم که این خبر کذب است و پیشتر نیز این مسئله نه از سوی خود وزیر دفاع و نه هیچ یک از مسئولان نیروهای مسلح مطرح نشده است.

سخنگوی ارتش مصر افزود: فرمانده نیروهای مسلح مصر به فرماندهی این نهاد ارزشمند و نقشی که برای حفظ امنیت بازی کرده و می‌کند، افتخار می‌کند و برای وی تنها این پیوند بی سابقه میان ملت و ارتش کفایت می‌کند و او خواستار چیزی بالاتر این از این پیوند نیست.

وی همچنین تأکید کرد که نباید تحولات اخیر مصر را کودتا بخوانیم زیرا رئیس دادگاه قانون اساسی با موافقت احزاب قدرت را به دست گرفته است و بعد از انتخاب دولت ارتش به صورت کلی از صحنه سیاسی کشور خارج می‌شود.

محمد علی افزود: ارتش مصر برای حمایت از مردم و میلیون‌ها تظاهرات کننده وارد عمل شده است نه به گفته برخی به خاطر حمایت از احزاب لیبرال در مقابله با حزب اسلامگرایی که در انتخابات پیروز شده بود.

در پی تظاهرات میلیونی مخالفان محمد مرسی و اعتراض به محقق نشدن وعده‌های انقلاب، ارتش مصر به قوای سیاسی کشور فرصت داده بود که خواسته‌های ملت را محقق کنند، بعد از پایان ضرب الاجل ارتش نیروهای مسلح وارد عمل شدند و طی بیانیه‌ای با حضور شیخ الازهر، نمایندگان احزاب معارض و دادستانی مصر «محمد مرسی» را برکنار کردند.

این اقدام ارتش از سوی برخی طرف‌ها دخالت نیروهای نظامی در امور سیاسی کشور نامیده و محکوم شده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها