امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27379
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «فاکس‌نیوز»، دادگاه اطلاعات محرمانه آمریکا که به دولت این کشور مجوز نظارت مخفیانه بر صدها میلیون تماس تلفنی را ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «فاکس‌نیوز»، دادگاه اطلاعات محرمانه آمریکا که به دولت این کشور مجوز نظارت مخفیانه بر صدها میلیون تماس تلفنی را داده بود، بار دیگر طی حکمی درخواست دولت برای جاسوسی از تماس‌های تلفنی شهروندان آمریکایی را برای یک دوره سه ماهه دیگر تمدید کرد.

دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا روز جمعه، اعلام کرد که مجوز حفظ این برنامه روز 19 ژوئیه (28 تیرماه) منقضی می‌شود و دولت به دنبال تمدید و کسب مجوز مجدد از دادگاه قانون نظارت اطلاعات خارجی آمریکا است.

«جیمز کلاپر» مدیر اطلاعات ملی آمریکا، حکم جدید را اعلام کرد.

دادگاه آمریکا در حالی مهر تأیید مجدد به این برنامه جاسوسی زده است که بیش از یک ماه است که این برنامه جنجال‌های زیادی را نه در سطح ملی بلکه در سطح جهانی به وجود آورده است.

«ادوارد اسنودن»، پیمانکار 30 ساله سابق سازمان امنیت ملی آمریکا در ژوئن سال جاری میلادی در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» از این برنامه جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا تحت عنوان «پریسم» پرده برداشت و گفت که نهادهای امنیتی آمریکا از تماس‌های تلفنی و همچنین ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و شهروندان کشورهای دیگر جاسوسی می‌کند.

اسنودن هم‌اکنون به جاسوسی متهم شده است و به دنبال پناهنده شدن در برخی از کشورها از جمله روسیه است و هم‌اکنون در ترانزیت فرودگاه روسیه سکنی گرفته است و آمریکا به دنبال استرداد وی است.

در بیانیه دادگاه اطلاعات محرمانه آمریکا آمده است: کلاپر تصمیم گرفته است که آشکارا اعلام کند که دولت درخواستی را در دادگاه نظارت بر اطلاعات خارجه مطرح کرده است و خواستار تمدید مجوز جمع‌آوری اطلاعات تماس‌های تلفنی در مقیاس عظیم شده است و دادگاه این مجوز را تمدید می‌کند.

دو برنامه جاسوسی تحت کنترل سازمان امنیت ملی آمریکا، اطلاعات مربوط به میلیون‌ها تماس تلفنی که روزانه در مسیر شبکه‌های آمریکا قرار می‌گیرند را جمع‌آوری کرده است.

مقامات آمریکایی مدعی هستند که این اطلاعات کمک می‌کند تا از حملات تروریستی جلوگیری شود و تنها مظنونانی که خارج از آمریکا هستند را هدف می‌گیرد و اهمیت چندانی به محتوای مکالمات یا پیام‌های شهروندان آمریکایی نمی‌دهد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها