امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27383
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عزت الرشق» عضو دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که شکست مذاکرات و ناکارآمدی آنها در تحقق خواسته های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عزت الرشق» عضو دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که شکست مذاکرات و ناکارآمدی آنها در تحقق خواسته های ملت فلسطین ثابت شده است و این مذاکرات صرفا سرپوشی بر روی عملیات های شهرک سازی و یهودی سازی و عاملی برای تضییع حقوق و اصول ملی فلسطینیان خواهد بود و به هیچ وجه برای فلسطینیان الزام آور نیست؛ چرا که اقدامی خارج از دایره توافق و اجماع ملی و مخالف خواست و اراده ملت ماست.

رشق ضمن هشدار نسبت به خطر دل بستن به اوهام صلح و سازش و دویدن دنبال سراب مذاکرات با دشمن صهیونیستی تصریح کرد که این کار باعث تداوم جنایت های رژیم صهیونیستی علیه سرزمین و ملت فلسطین می شود.

وی در همین راستا از جنبش فتح و تشکیلات خودگردان فلسطین که دل به مذاکرات بیهوده و اوهام سازش سپرده اند، خواست که در حساب و کتاب های خود بازنگری کرده و از سرگرم کردن ملت فلسطین به خیالات واهی دست برداشته و سعی در ساماندهی به اولویت های خود در زمینه اجرای توافقات صورت گرفته در زمینه آشتی ملی فراگیر داشته باشند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، این عضو دفتر سیاسی حماس همچنین از تشکیلات خودگردان و گروه های ملی فلسطین خواست که بر روی برنامه ملی مبتنی بر مقاومت و پایبندی به حقوق و اصول ملی اجماع و توافق کنند و زمینه تقویت پایداری ملت فلسطین و جهاد در راه تحقق اهداف آزادی خواهی و اخراج اشغالگران و بازگرداندن آوارگان و تاسیس کشور فلسطین به پایتختی قدس شریف در سراسر سرزمین تاریخی فلسطین را فراهم کنند.

از سوی دیگر «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس نیز بازگشت تشکیلات خودگردان فلسطین بر سر میز مذاکرات سازش با رژیم صهیونیستی و تسلیم آن در برابر فشارها و باجگیری های طرف آمریکایی و خواسته های رژیم صهیونیستی را جایزه ای بزرگ به دولت تندروی صهیونیستی و ضربه ای به ملت فلسطین قلمداد کرد.

برهوم طی بیانیه ای مطبوعاتی اظهار داشت که مذاکرات سازش در ادامه روند امتیازدهی در زمینه حقوق و اصول ملی و سرپوش گذاشتن بر روی تکمیل پروژه صهیونیستی آمریکایی صورت می گیرد. وی در همین راستا خواستار افشای طرح های صهیونیستی و افشای آنها برای افکار عمومی فلسطین و خودداری طرف های فلسطینی و عربی از سرپوش گذاشتن بر روی این مذاکرات شد و گفت این مساله برای آینده مساله فلسطین و وحدت ملت خطرناک است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها