امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27445
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، هیئت اعزامی آستان قدس رضوی که به دعوت رایزنی فرهنگی ایران در پاکستان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، هیئت اعزامی آستان قدس رضوی که به دعوت رایزنی فرهنگی ایران در پاکستان عازم این کشور شده است، پرچم گنبد حرم مطهر رضوی را به جمع عاشقان اهل بیت (ع) در اسلام‌آباد آورد.

گروه اعزامی آستان قدس رضوی به منظور برگزاری نمایشگاه قرآن کریم به پاکستان سفر کرده است در نماز جمعه مسجد امام صادق(ع) شهر اسلام‌آباد حضور یافت و پرچم گنبد منور حرم رضوی را در دسترس عاشقان اهل بیت (ع) قرار داد.

در آغاز این مراسم، که پس از اقامه نماز عصر انجام شد، شور و هیجان مردم به گونه‌ای بود که کنترل برنامه از دست گروه انتظامی مسجد خارج و باعث شد پرچم به‌طور موقت جمع و پس از دقایقی دوباره بازگشایی شود.

شور و هیجان و صلوات‌های بلند و مکرر دلدادگان اهل بیت (ع)، صحنه‌های بازگشایی درهای منتهی به ضریح مطهر حضرت رضا(ع) پس از غباررویی را تداعی می کرد که اشک شوق را از دیدگان ناظران جاری می‌ساخت.

در بخش نخست برنامه که به مردان اختصاص داشت، صدها مومن روزه‌دار در صفهای طولانی و فشرده  به زیارت پرچم آمدند و همزمان عریضه‌ها و نذوراتی را تقدیم مسئولان برنامه برای انتقال به ایران می‌کردند.

 در بخش دوم نیز زنان روزه‌دار حاضر در مسجد به زیارت و عرض حاجت و ابراز دلدادگی پرداختند.

از حاشیه های زیبای این برنامه حضور برخی شخصیت‌های مذهبی و سیاسی بود که با شنیدن خبر حضور پرچم خود را در دقایق پایانی به مسجد رسانده و به زیارت پرداختند.

حضور نمایندگان مساجد و حسینیه‌های دیگر اسلام‌آباد و تقاضای حضور پرچم در جمع سایر مومنان روزه‌دار نیز از دیگر جلوه‌های زیبای این مراسم بود.انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها