امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27450
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه واشنگتن پست در تحلیلی راجع به اوضاع مصر بعد از برکناری رئیس جمهور منتخب مردم از قدرت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه واشنگتن پست در تحلیلی راجع به اوضاع مصر بعد از برکناری رئیس جمهور منتخب مردم از قدرت نوشت؛ به دنبال برکناری محمد مرسی اولین رئیس جمهور منتخب مصر توسط ارتش، «حسن ابراهیم» یک گوسفند قربانی کرد و از فرط خوشحالی جشن به راه انداخت.

بر اساس این گزارش، حسن ابراهیم که از نمایندگان پارلمان در دوران حاکمیت حسنی مبارک و عضو حزب دموکراتیک ملی است که اکنون منحل شده است در طول یک سال حکومت محمد مرسی در حاشیه زندگی می‌کرد.

روزنامه واشنگتن پست نوشت: جابجایی جدید قدرت در مصر به دنبال کودتای 3 جولای که منجر به برکناری مرسی شد به طور مرموزی آشنا است و چهره غریبی ندارد. «رفته‌ها(برکنار شده‌ها) حاکمان اسلام گرای منتخب هستند که دوباره از قدرت منع شدند و برگشته‌ها از چهره‌های گارد قدیمی و افراد بسیار نزدیک به مبارک یا در ارتباط با حکومت سابق هستند.

این روزنامه در این باره می‌نویسد؛ ژنرال‌های قدرتمند و آرایش به ظاهر گسترده‌ای از مصری‌ها، این دقیقا همان مسیری است که آنها می‌خواهند.

براندازی حکومت محمد مرسی، فراخوانی مجدد یک حکومت نظامی است که اخیرا برانداخته شده بود و بازگشت قابل توجه به مسیر قبل از انقلاب 2011 علیه حکومت حسنی مبارک بود.

بزرگترین نشانه خیزش گارد قدیمی در کابینه جدید مصر جایی است که افراد دوران مبارک فراوان و اسلام گراها غایبند.

«ژنرال عبدالفتاح السیسی»  مردی که خبر برکناری و اخراج مرسی از قدرت را از تلویزیون ملی اعلام کرد در حال حاضر در نقش معاون نخست وزیر است ضمن اینکه همچنان وزیر دفاع و فرمانده نیروهای مسلح مصر نیز است.

در رسانه‌های دولتی مصر شاهد بازگشت ویژه ادبیات، اظهارات و سخنان مرتبط با گارد قدیمی و حکومت 30 ساله مبارک از جمله پخش کلیپ‌های وطن پرست انه و ستایش فراوان از نیروهای مسلح هستیم.

واشنگتن پست در پایان نوشت؛ فارغ از اعتراضات اخوان المسلیمن و هواداران مرسی، به نظر می‌رسد اعتراضات اندکی به بازگشت به مسیر قدیمی دیده می‌شود.

انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها