امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27451
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «ورلد تریبیون» در خبری اختصاصی نوشت که ناتو، «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه، روسیه و ایران را پیروز جنگ داخلی ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «ورلد تریبیون» در خبری اختصاصی نوشت که ناتو، «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه، روسیه و ایران را پیروز جنگ داخلی جاری در سوریه می داند.

بر اساس این خبر، ناتو تاکید کرده است که رئیس جمهور سوریه به هر گونه تهدید کوتاه مدت و یا میان دوره ای از سوی شورش سنی های سوری خاتمه داده است.

* ناکامی کمپین شورشیان سنی سوریه علیه اسد در طول 3 ماه گذشته

ورلد تریبیون به نقل از مقامات آگاه نوشته است که ناتو در رایزنی با آژانس های اطلاعاتی کشورهای غربی، اینطور برآورد کرده که کمپین شورشیان سنی در سوریه علیه اسد در طول سه ماه گذشته با شکست روبرو شده است.

* ارتش سوریه تا پایان سال 2013، پناهگاه های اصلی شورشیان را تصرف می کند

این مقامات آگاه گفته اند که ارتش سوریه که تحت حمایت ایران و روسیه قرار دارد، پایگاه ها و پناهگاه های اصلی شورشیان را به استثنای بخش شمالی سوریه، تا پایان سال 2013 میلادی تسخیر و تصرف خواهد کرد.

بر اساس این خبر، ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در تاریخ 18 ژوئیه سال جاری اذعان کرد که: در حال حاضر، به نظر می رسد که جریان جنگ به نفع اسد تغییر کرده است.

* عقب نشینی چند کشور برتر ناتو از تامین تسلیحات برای شورشیان سوری

مقامات آگاه اعلام کرده اند که ارزیابی اخیرا ناتو درباره سوریه منجر شده است که چندین کشور ارشد عضو ناتو از جمله کشورهای انگلیس، فرانسه و آمریکا، انتقال محموله های تسلیحات کشنده خود به شورشیان سوری را متوقف کنند.

* پسرفت قابل توجه شورشیان سوری در طول ماه های گذشته

یک مقام آگاه در این زمینه گفته است که کمپین شورشیان به طور چشمگیری از ماه آوریل سال جاری میلادی تاکنون پسرفت داشته است و در حال حاضر، مشخص نیست که چه کسی در حال جنگ با اسد است.

در ادامه این خبر آمده است که بر اساس ارزیابی ناتو، بیشتر سوری های درگیر در شورش از جمله ارتش آزاد سوریه دیگر با نظام این کشور نمی جنگند و در عوض بخش عمده ای از جنگ توسط جنگجویان خارجی که بیشتر آنها به القاعده مرتبط هستند، در جریان است.

«جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سفر خود به اردوگاه پناهندگان سوری در اردن گفت: آنها (شورشیان سوری) سرخورده شده اند و به دلیل اینکه جهان وارد عمل نمی شود و کمکی نمی کند، عصبانی اند. من برای آنها (شورشیان) توضیح داده ام که فکر نمی کنم که این (مداخله) به سادگی چیزی باشد که برخی از آنها تصور می کنند.

ورلد تریبیون در ادامه خبر خود آورده است که در اواسط ماه ژوئیه جاری دو کشور انگلیس و فرانسه مخالفت خود را با هر گونه محموله تسلیحاتی به شورشیان سوری اعلام کردند.

مقامات آگاه در این باره می گویند که این دو کشور که تا ماه ژوئن سال جاری میلادی بزرگترین و اصلی‌ترین حامیان تسلیح مخالفان سوریه بودند، به این نتیجه رسیده اند که هرگونه محموله تسلیحاتی بزرگ به شورشیان می تواند نهایتا به دست شبه نظامیان القاعده بیفتد.

بر این اساس، «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه اعلام کرده است که: باید قبل از ارسال نهایی تسلیحات، شرایطی خاص تامین شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها