امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27470
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۵
تعداد بازدید: 133
«حریر عادلی» سرپرست گروه‌ دانشجویی هنری «حَیّ» در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص طراحی ...

«حریر عادلی» سرپرست گروه‌ دانشجویی هنری «حَیّ» در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص طراحی سفره عقد قرآنی «نور» گفت: در طراحی سفره «نور» تلاش شده نماد‌های معماری اسلامی رعایت شود، به عنوان مثال در معماری اسلامی هشت ضلعی یکی از نماد‌های اصلی است و گروه «حَیّ» با حفظ شکل کلی هشت‌ ضلعی آن را به 12 وجهی تبدیل کرده و در وسط آن آب‌نمایی وجود دارد که نام مقدس «علی(ع)» و «فاطمه(س)» بر روی آن نوشته شده است که این نماد‌ها در مساجد و حرم‌های ائمه وجود دارد.

وی با اشاره به استفاده از سایر نماد‌های معماری اسلامی در طراحی این سفره اظهار داشت: در معماری اسلامی، مربع نماد مخلوق و دایره نماد خالق است که با استفاده از لوزی، مربع به دایره متصل می‌شود زیرا لوزی نماد واسطه است، همچنین این نماد‌ها را در حرم «امام‌رضا(ع)» هم می‌توانید مشاهده کنید و ما در طراحی این سفره آیات قرآن و نام‌های مبارک «اهل‌بیت(ع)» را بر روی لوزی نوشته‌ایم تا نشان دهیم «اهل‌بیت(ع)» واسطه ما و خداوند هستند.

عادلی از ارائه این سفره با قیمت 500 هزار تومان در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این سفره در ایام ماه مبارک رمضان با قیمت 500 هزار تومان کرایه داده می‌شود و در ایام دیگر هم قیمت آن 700 هزار تومان است.

سرپرست گروه «حی» از برگزاری یک مراسم عقد در ماه مبارک رمضان در نمایشگاه قرآن خبر داد و گفت: در نیمه ماه مبارک رمضان یک مراسم عقد در نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود که این زوج از بین بازدیدکنندگان انتخاب می‌شوند.

وی در خصوص هزینه ساخت این سفره عقد گفت: سفره عقد «نور» حدود 8 میلیون تومان هزینه داشته که همه این هزینه با بودجه شخصی اعضای گروه تأمین و هیچ کمکی به ما نشده است.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها