امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27491
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 82
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، امین حطیط تحلیلگر مسایل راهبردی لبنان در مقاله‌ای نوشت که زمانی که جشن یک پیروزی برگزار می‌شود صرف‌نظر از ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، امین حطیط تحلیلگر مسایل راهبردی لبنان در مقاله‌ای نوشت که زمانی که جشن یک پیروزی برگزار می‌شود صرف‌نظر از خطراتی که این پیروزی را تهدید می‌کند، نباید فضای شادمانی را مکدر کرد. ..این را بدین جهت می گوئیم که در آستانه هفتمین سالگرد پیروزی استراتژیک مقامت در سال  2006 قرار داریم. ما در شرایطی که یک اتحاد منطقه‌ای و بین المللی به رهبری آمریکا به منظور احیای فرصت از دست رفته ایجاد خاورمیانه جدید در حال شکل‌گیری است، تهدیداتی که متوجه محور مقاومت است را دنبال می‌کنیم. قرار است این خاورمیانه جدید، هسته و مرکز نظام جهانی تک قطبی باشد.

محور مقاومت از ایران گرفته تا دیگر مناطق، با جنگی جهانی روبرو است که امروز کانون اصلی آن در سوریه قرار دارد. در این میان مقاومت لبنان و ایران نیز با نبردی رویاروست که در برنامه «استراتژی قدرت نرم» اتحاد رژیم صهیونیستی و ناتو گنجانده شده است. استراتژی قدرت نرم از زمانی مورد توجه واقع شد که رژیم صهیونیستی در سال 2006 به شدت از مقاومت لبنان شکست خورد و ناچار شد از "راهبرد قدرت سخت» یا گزینه نظامی دست بردارد.

نمودهای جنگ نرم در ایران، لبنان و سوریه

پس از توانایی ایران در به شکست کشاندن تهاجم نرم بر علیه خود در سال 2009 بعد از قدرت لبنان در پشت سر گذاشتن نبردی با همین ویژگی در سال 2008،  این بار این سوریه است که به مدت سی ماه در حال دفاع از خود است. در چنین شرایطی آمریکا با به راه انداختن فتنه در لبنان، سعی دارد از این اقدام به عنوان یگانه راه حل تغییر معادله یعنی از بین بردن مقاومت بهره جوید.

همه می‌دانند که مقاومت تاکنون از کمین‌گاه های زیادی عبور کرده است که نخستین آن تحریکات صیدا، بستن راه‌های جنوب و در ادامه بمب‌گذاری ها و حملات موشکی به بقاع و جنگ‌افروزی های احمد الاسیر، پیاده کردن برنامه‌های عربستان توسط ائتلاف اسیر- 14 مارس بعد از انتقال مدیریت میدانی نبرد سوریه به این کشور و انفجار بئرالعبد بوده است. تمامی این اقدامات این سؤال را در اذهان متبادر ساخته است که آیا محور مقاومت خواهد توانست از این نقشه‌ها خلاص شود؟

ایران در حاشیه امن قرار دارد

ایران توانسته است به کمک دستاوردهای داخلی و تلاش بین‌المللی خود، وارد حاشیه امن شده و به یک قدرت منطقه‌ای و بین المللی مهم تبدیل شود. سوریه نیز توانسته است با مقاومت خود، هر گونه احتمال پیروزی جبهه دشمن را به شکست بکشاند، هر چند تا دستیابی به امنیت کامل راه چندانی در پیش رو ندارد. در همین راستا لبنان نیز به دلیل بهره‌مندی از نقش فعال و توان نظامی و سیاسی که امکان عبور از منطقه خطر را برایش فراهم می کند، در حاشیه امن قرار دارد. در چنین شرایطی رژیم صهیونیستی به خود جرأت نخواهد داد که در فکر تجاوز باشد و گروه‌های تروریستی داخل نیز توان رویارویی را نخواهند داشت. حال در صورتی که تروریست‌ها با مواد منفجره، دهن کجی و القای انزوای سیاسی حزب الله در پی فتنه‌انگیزی باشند، ما یقین داریم که مقاومت با دور اندیشی و توان نظامی خود خواهد توانست فتنه را کور کرده و پیروزی را به ارمغان بیاورد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار