امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27493
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری به نقل از شبکه خبری المیادین، «نبیل فهمی» وزیر خارجه جدید مصر در کنفرانسی مطبوعاتی در قاهره ، بازگشت مصر به جایگاهش در جهان عرب ...

به گزارش خبرگزاری به نقل از شبکه خبری المیادین، «نبیل فهمی» وزیر خارجه جدید مصر در کنفرانسی مطبوعاتی در قاهره ، بازگشت مصر به جایگاهش در جهان عرب را از اولویت‌های دولت جدید این کشور دانست.

وی همچنین بر حق و حقوق این کشور از سهم آبی رود نیل تاکید کرد و گفت: از امنیت آبی و حق تاریخی مصر در آب‌های رود نیل حمایت خواهیم کرد.

وزیر خارجه جدید مصر با اشاره به موضوع فلسطین از حقوق فلسطینیان در تشکیل کشور مستقل فلسطین حمایت کرد و گفت: از حق ملت فلسطین برای برپایی دولت در مرزهای 1967 از جمله قدس شرقی حمایت می‌کنیم.

فهمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات منطقه و سوریه ضمن ابراز نگرانی از وضعیت موجود در منطقه از حل سیاسی بحران سوریه حمایت کرد.

وزیر خارجه دولت جدید مصر تاکید کرد: ما راه حل سیاسی را تنها راه حل برای حل و فصل مسئله سوریه می‌دانیم که می‌تواند حافظ حاکمیت و دولت این کشور باشد.

وزیر خارجه مصر در این کنفراس خبری متعهد شد که با گرووهای تندرو مقابله خواهد کرد و روابط مصر را با کشورهای جهان فعال و از روابط موجود نیز بهره خواهد گرفت.

وی همچنین از تشکیل ساختار جدید در وزارت خارجه مصر که از انعطاف بیشتری در تعامل با حوادث برخوردار باشد، خبر داد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها