امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27501
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «جاناتان گرینرت» از افسران ارشد نیروی دریایی آمریکا روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که کاهش بودجه ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «جاناتان گرینرت» از افسران ارشد نیروی دریایی آمریکا روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که کاهش بودجه آمریکا منجر شده است که نیروی دریایی این کشور تعداد کشتی های جنگی مستقر خود در خارج از کشور را کاهش دهد و آمادگی نظامیان داخل آمریکا نیز تحلیل برود.

گرینرت به عنوان رئیس عملیات های نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که نیروی دریایی این کشور یک گروه ضربت ناو هواپیمابر و یک کشتی تهاجمی آبی - خاکی با حضور تفنگداران دریایی آمریکا در دریایی عرب دارد و گروه مشابهی از کشتی ها نیز در اقیانوس آرام غربی مستقر هستند.

با این حال، در صورت وقوع بحران، نیروی دریایی آمریکا تنها یک گروه ضربت ناو هواپیمابر کاملا آماده و یک گروه تهاجمی در کشتی آبی خاکی ذخیره دارد و این در حالیست که نیروی دریای آمریکا یک سال پیش، سه گروه ضربت و سه گروه تهاجمی داشت.

گرینرت در جلسه مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا گفت: بقیه ناوگان برای استقرار با تمام قابلیت های که مورد نیاز است و ما معمولا در طرح های واکنشی ناوگان خود داریم، آماده نیستند.

رویترز نوشت که نیروی دریایی آمریکا مجبور شده است تا برنامه های آموزشی و برنامه های مربوط به حفظ و نگهداری تجهیزات خود را به دلیل کاهش خودکار هزینه ها با عنوان «مصادره» که از اول مارس سال جاری در پی عدم توافق بدهی کاخ سفید و کنگره و با هدف جبران کسری بودجه تریلیون دلاری واشنگتن اجرایی شده است، کاهش دهد. میزان این کاهش به اندازه ای است که بسیاری از کشتی ها و پرسنل نظامی آن برای انجام تمام وظایفی که معمولا مسئولیت رسیدگی به آنها را دارند، تائید نشده اند.

رئیس عملیات های نیروی دریایی آمریکا که در یک کنفرانس خبری با موضوع بحث درباره وضعیت نیروی دریایی با گذشت چند ماه از دستور صادر شده از سوی دولت واشنگتن برای پنتاگون جهت کاهش 37 میلیارد دلار از بودجه نظامی سخن می گفت، درباره آمادگی نیروی دریایی آمریکا در پی اجرای کاهش بودجه ابراز نگرانی کرد و گفت که از زمان اجرای مصادره، 10 کشتی نیروی دریایی در مقایسه با چند ماه گذشته کاهش داشته که این امر حاکی از تاثیرات مصادره است.

گرینرت افزود که نیروی دریایی آمریکا در حال همکاری با کنگره و پنتاگون است تا بخشی از بودجه خود را بین حساب ها جابجا کنند تا بتواند از این بودجه برای جبران کمبودهای آموزشی استفاده کند. چنین طرحی از سوی نیروی هوایی آمریکا نیز به منظور از سرگیری پرواز برخی از هواپیماهای زمین گیر پس از اجرای مصادره، اجرایی شده است.

این افسر عالی نیروی دریایی آمریکا گفت که همچنان 95 کشتی جنگی در خارج از کشور به منظور حمایت از جنگ افغانستان و انجام عملیات های روتین و پاسخ گویی به سایر بحران ها مستقر هستند و تعداد کلی کشتی های ناوگان نیروی دریایی آمریکا نیز برابر با 286 فروند است.

تعداد کشتی های جنگی در اقیانوس آرام و دریای مدیترانه تا حدی افزایش داشته است و دلیل آن نیز تغییر استراتژی آمریکا به سوی منطقه آسیا و اقیانوس آرام و بی ثباتی در خاورمیانه اعلام شده است.

تعداد ناوهای جنگی آمریکا در آفریقا و اقیانوس هند کاهش جزئی داشته است.

نیروی دریایی آمریکا دیگر هیچ کشتی جنگی در آمریکای لاتین ندارد.

دولت آمریکا به پنتاگون دستور داده است تا بودجه خود را بعد از یک دهه جنگ که منجر به افزایش چشمگیر بودجه نظامی این کشور و کسری بودجه عظیم فدرال شد، کاهش دهد.

قانون کنترل بودجه 2011، به پنتاگون دستور داد تا بودجه پیش بینی شده خود را در طول یک دهه تا حدود 487 میلیارد دلار کاهش دهد. بر اساس این قانون، در صورت عدم توافق کنگره و کاخ سفید برای تصویب یک بسته جایگزین کاهش هزینه ها و درآمدها به منظور جبران کسری بودجه، دولت آمریکا با کاهش 500 میلیارد دلاری از بودجه خود در تمام سطوح روبرو خواهد شد.

در پی عدم حصول توافق میان کاخ سفید و کنگره برای جبران کسری بودجه واشنگتن بود که پنتاگون مجبور شد تا هزینه های خود را کاهش دهد که این امر منجر به زمین گیر شدن اسکادران های هوایی و لغو برنامه استقرار کشتی های جنگی شد.

علاوه بر این، 680 هزار کارمند دفاعی و غیر نظامی پنتاگون نیز تا 30 سپتامبر سال جاری میلادی که همزمان با پایان سال مالی آمریکا است، با مرخصی بدون حقوق 11 روزه روبرو شده اند که این امر به معنای کاهش 20 درصد از پرداختی های پنتاگون در طول 11 هفته است.

علاوه بر این، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا در طول هفته جاری به پایگاه های نظامی آمریکا در جنوب شرق آمریکا رفته و از احتمال کاهش 52 میلیارد دلار دیگر از بودجه پنتاگون، خبر داده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار