امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27507
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، خانه هنرمندان ایران به تازگی 4 گالری خود را در اختیار نمایشگاهی با عنوان «مهمانی هنر» قرار داده است و آثاری از ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، خانه هنرمندان ایران به تازگی 4 گالری خود را در اختیار نمایشگاهی با عنوان «مهمانی هنر» قرار داده است و آثاری از هنرمندان مختلف عرصه نقاشی و نقاشی خط را در گالری‌های طبقه همکف خانه هنرمندان به نمایش گذاشته است.

جمشید حقیقت‌شناس درباره این نمایشگاه به خبرنگار فارس گفت: ما هر سال در ماه مبارک رمضان یک مهمانی به نام «مهمانی هنر» داریم که سعی می‌کنیم در قالب این نمایشگاه تازه‌ترین آثار نقاشی و نقاشی خط هنرمندان و استادان این عرصه را به نمایش بگذاریم.
 


 

او با بیان این که اغلب آثار این نمایشگاه جدید است گفت: تعدادی از هنرمندان این نمایشگاه هنرمندانی هستند که سال گذشته نیز در نمایشگاه «مهمانی هنر» حضور داشتند و بخش دیگری از آن‌ها نیز به تازگی به این نمایشگاه دعوت شده‌اند که تازه‌ترین آثارشان را ارائه کرده‌اند.

او درباره مضامین آثار این نمایشگاه و وجه اشتراک آثار این نمایشگاه گفت: همه آثار فضایی ایرانی دارند و خانم صفاجو که کار گردآوری آثار را برعهده داشته‌اند، سعی کرده است تا میان آثار نسبتی برقرار باشد.

او درباره حذف بخش خوشنویسی از نمایشگاه «مهمانی هنر» هم گفت: سال گذشته بخش خوشنویسی را هم در نمایشگاه مهمانی هنر داشتیم ولی امسال تصمیم گرفتیم آن را به حوزه نقاشی و نقاشی خط اختصاص دهیم چرا که حوزه خوشنویسی متفاوت از هنرهای نقاشی و نقاشی خط است.

مدیر گالری‌های خانه هنرمندان ایران درباره فروش آثار این نمایشگاه هم توضیح داد: همه این آثار برای فروش عرضه شده‌ است که کمترین آثار ارائه شده آن حدود 200 هزار تومان و بیشترین قیمت آثار نیز حدود 8 میلیون تومان برآورد شده است.

حقیقت شناس درباره آثار هنرمندانی چون پیلارام که در قید حیات نیستند و هنرمندانی چون زنده‌رودی که در خارج از ایران اقامت دارد گفت: آثار این هنرمندان از آرشیو و مجموعه‌های خصوصی انتخاب شده است.

به گزارش فارس، در دومین نمایشگاه «مهمانی هنر» آثاری از حسین زنده‌رودی، علی اکبر صادقی، صادق تبریزی، بهزاد شیشه‌گران، صداقت جباری، فرامرز پیل‌آرام، علی شیرازی، ابوالقاسم عتیقه‌چی، جمشید حقیقت‌شناس، علی ترقی‌جاه، علی زعیم، حسین فصیح، حجت امانی، لادن بروجردی، علی اتحاد، رکسانا منوچهری، پدرام تنعمی، سعید معیری‌زاده،  هادی علیجانی، شمس‌الدین غازی، سیامک فیلی‌زاده، سوگند نبی‌الهی، مهدی احمدی، مهراد خوشبختی، عبدی اسبقی، اسد الله کیانی، علیرضا کرمی، اسرافیل شیرچی، حسین کاشیان، عین‌الدین صادق‌زاده، هادی روشن‌ضمیر، مهرداد شوقی، بهرام حنفی، کوروش قاضی‌مراد، محمد بزرگی، کیارش یعقوبی، علیرضا آستانه، فرناز جهان‌بین، هوناز آفاقی، بابک رشوند، محمد سررشته و احمد میرزازاده در شاخه‌های نقاشی و نقاشی‌خط در گالری‌های میرمیران، ممیز، زمستان و پاییز خانه هنرمندان ایران روی دیوار رفته است.

این نمایشگاه تا 7 مرداد هر روز از ساعت 14 تا 20 آماده بازدید علاقه‌مندان است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها