امروز : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 20
۰۵:۴۵
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2752
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 166
آیت‌الله عباس کعبی، حقوقدان سابق شورای نگهبان در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره نقش این شورا در تعیین ...

آیت‌الله عباس کعبی، حقوقدان سابق شورای نگهبان در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره نقش این شورا در تعیین صلاحیت کاندیداهای انتخابات مختلف نظام جمهوری اسلامی گفت: آنچه بر انتخابات و ساز و کارهای انتخاباتی حاکم است، تنها قانون اساسی است.

وی افزود:بر اساس اصل 115 قانون اساسی و بند نهم اصل صد و ده، صلاحیت تمام کاندیداها برای شرکت در انتخابات گوناگون باید تنها توسط شورای نگهبان به احراز برسد.

این عضو حقوقدان سابق شوای نگهبان ادامه داد: شرط اصلی برای احراز شرایط شرکت در انتخابات ریاست جمهوری نیز رای مثبت هفت نفر از دوازده نفر اعضای این شوراست.

آیت‌الله کعبی گفت:در این زمینه شرایط مندرج در اصل 115 در قالب آیین نامه اجرایی با بسط بیشتر توسط شورای نگهبان ،ملاک عمل این شورا خواهد بود.

وی درباره اظهار نظر برخی درباره نحوه تایید صلاحیت کاندیداها گفت: کاندیداها تنها تلاش کنند تا خود را با شرایط قانونی مندرج منطبق کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار