امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27526
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی ظهر امروز در جمع زائران و نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه(س) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی ظهر امروز در جمع زائران و نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه(س) با اشاره به اینکه در سوره احزاب هفت آیه درباره همسران پیامبر گرامی اسلام آمده است، اظهار کرد: چهار آیه را در روزهای گذشته تفسیر کرده‌ام و در سه آیه باقی‌مانده هفت دستور به عنوان سرمشق برای زنان و مردان تبیین شده است.

وی با اشاره به اینکه تقوا موجب برتری انسان‌ها در پیشگاه پروردگار می‌شود افزود: همسران پیامبر تقاضای زر و زیور داشتند ولی قرآن می‌گوید لباس تقوا بر تن کنید که از هر لباسی زیباتر است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه در قرآن تقوا به یک لباس تشبیه شده است تاکید کرد: لباس تقوا از هر لباسی بهتر بوده و از هر زیوری برای آراستن انسان بالاتر است.

وی با تاکید بر اینکه تقوا انسان را زیبا کرده و انسان را در مقابل آسیب‌های اخلاقی حفظ می‌کند بیان کرد: اگر مردم تقوا پیشه کنند برکات آسمان و زمین برای آنها نازل می‌شود.

مکارم‌شیرازی با اشاره به برکات معنوی تقوا برای انسان‌ها تصریح کرد: اگر انسان‌ها در زندگی تقوا پیشه کنند خداوند درک و آگاهی باطنی مخصوصی به افراد می‌دهد که در همه جا حق و باطل را از هم خواهند شناخت.

وی با اشاره به اینکه آگاهی درونی در سایه تقوا پیدا می‌شود افزود: خدیجه کبری(س) که روز گذشته سالروز وفات ایشان بود زن با تقوایی بود که در سایه تقوا مقامات بسیار بالایی پیدا کرد.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه فاطمه زهرا(س)، خدیجه کبری(س)، مریم(س)، ساره و آسیه بانوان نمونه اهل بهشت هستند تاکید کرد: همسر فرعون به موسی(س) ایمان آورد و قصر فرعون را رها کرد تا به قصر بهشتی دست یابد.

وی با اشاره به اینکه حضرت خدیجه در دوران سخت زندگی پیامبر همراه ایشان بود و همه جا در خدمت پیامبر(ص) بود گفت: در روایات داریم که هر زمان که پیامبر از بیرون خانه باز می‌گشت نخستین کار خدیجه این بود که زخم‌های بدن پیامبر را ببندد.

مکارم‌شیرازی با بیان اینکه پیامبر همیشه از خدیجه(س) به نیکی یاد می‌کرد و نام او را می‌آورد، به حدیثی اشاره کرد و ادامه داد: کامل‌ترین تقوا این است فرد به آنچه که از احکام خداوند می‌داند عمل کرده و آنچه که نمی‌داند را فرا بگیرد.

وی با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) اضافه کرد:‌ اگر کسی بتواند بر شهوات نفسانی کنترل داشته باشد آن وقت انسان با تقوایی است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام گفت: با تقواترین مردم کسی است که حق را بگوید چه به نفعش باشد و چه به زیانش.

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه تقوا است ادامه داد: فلسفه روزه مطابق آیات قرآن حرکت در مسیر تقوا است و باید سعی کنیم در روزهای باقی‌مانده ماه خودسازی کرده و مقامات تقوا را یکی پس از دیگری پشت سرگذاشته و به روشن‌بینی معنوی دست یابیم.
انتهای پیام/2258/ق40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها