امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27529
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در افتتاحیه اردوی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در افتتاحیه اردوی طرح ولایت دانشجویان که با حضور سه هزار نفر از دانشجویان دختر در مصلای شهرکرد برگزار شد، با اشاره به فرازهای دعای افتتاح، اظهار داشت: طلب دولت حق و حاکمیت خدا بر زمین و درخواست ظهور امام پیشوایان، خواسته ما در این ماه مبارک است و لازمه هر خواسته‌ای حرکت در مسیر آن و قدم برداشتن به سوی آن تمنا است.

نقدی وظیفه ما را در تحقق بخشی این آرزو ساختن جامعه الگو دانست و عنوان کرد: تمدن آنگونه که امام خامنه‌ای فرمودند دو بخش دارد، بخش نرم افزاری و سخت افزاری و آنچه در تحقق تمدن اسلامی مهمتر است جنبه نرم افزاری آن است.

وی پیشرفت‌های غیر قابل باور انقلاب اسلامی را در طول 35 سال گذشته یادآور شد و تصریح کرد: قبل از انقلاب حتی شیلنگ را از اسرائیل وارد می کردیم حال آنکه امروز در بسیاری از رشته ها نظیر سلول های بنیادین، انرژی هسته‌ای، سد سازی و غیره جزء کشورهای برتر دنیا هستیم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین پیشرفت‌های سخت افزاری را در تحقق جامعه الگو کافی ندانست و اظهار داشت: پیشرفت‌های مادی خیلی نمی تواند ما را به کشور تمدن ساز دنیا تبدیل کند چرا که گمشده ملت ها حقیقت و عدالت و ارزش های انسانی است.

وی الگوی مورد نظر را حاوی جنبه های نرم افزاری تمدن اسلامی دانست و افزود: فرهنگ اسلامی، سبک زندگی اسلامی مبتنی بر حق و عدل و رو به کمال است که می تواند دل ها را به خود جلب کند و در این صورت است که زمینه ساز دولت کریمه خواهیم بود و در واقع سبک زندگی اسلامی زیربنای تمدن نوین اسلامی است.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با یادآوری سوالات رهبر معظم انقلاب در خراسان شمالی و اشاره معظم له به روابط همسایگی، صله رحم، فرهنگ رانندگی، افزایش طلاق و گسترش مواد مخدر بیان کرد: اگر فرهنگ اسلامی را در جامعه و در وجود خودمان پیاده می‌کردیم و در قله فرهنگ دنیا بودیم، هیچگاه با این سوالات ولی امر مواجه نمی شدیم.

وی به تمدن فروپاشیده غرب اشاره کرد و گفت: با وجود طلاق، مواد مخدر، عدم کار جمعی و... نمی توان جامعه الگو را معرفی کرد و باید در گام نخست آسیب شناسی کرد.

نقدی فرهنگ را متشکل از سه عنصر اعتقادات، ارزش ها و رفتارها دانست و افزود: متاسفانه آلودگی هایی خارج از اسلام، رود زلال و جوشان اسلام ناب را میکروبی کرده است و مسائلی نظیر چهارشنبه سوری و اسراف در مراسم های عروسی، جشن تولد و... هیچگاه در آموزه های اسلام نبوده است.

وی فرهنگ ستمشاهی، تاثیر پذیری از فرهنگ غرب و الگوهای نادرست را منشاء آلودگی ایران اسلامی دانست و در توضیح فرهنگ طاغوت اظهار داشت: خرافات، نحس بودن عدد 13، تملق گویی روسا، تنبلی و همت نکردن برای احقاق حق در مقابله با رشوه و ربا، تنها گوشه ای از 2500 سال حکومت ستمشاهی بر مردم این سرزمین است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین همچنین فساد و بی بندوباری، حقوق غلط پیرامون زن و خانواده و حجاب و عدم توجه به جایگاه خانه داری و تربیت فرزند را متاثر از فرهنگ غرب دانست و ادامه داد: کسانی که در مناصب بالا قرار می گیرند اما رفتار و کردار و زندگی شان تناسبی با اسلام ندارد موجب آلودگی رود زلال اسلام گردیده اند.

وی در همین خصوص افزود: البته الگوی تمام عیار همگان، ولی فقیه است که در اوج کرامات انسانی است و تمام ابعاد زندگی اسلام حقیقی را پیاده نموده و تجسم عینی اسلام ناب گردیده است.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج دانشجویان را به پرسشگری و مطالبه مسئولین و اساتید نسبت به علوم انسانی غرب فراخوانده و تاکید کرد: چرا باید در مقابل حمله دشمن به تغذیه فکری جوانانمان سکوت کنیم.

وی علوم انسانی غرب را فاسد و بی خاصیت دانست و خاطرنشان کرد: علوم غربی حتی برای خود آنها نیز هیچ خاصیتی نداشته و گرنه بایستی حداقل خود غرب را آباد می کرد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین به خبر اخیر رسانه های غرب مبنی بر قتل کودک دو ساله توسط برادر پنج ساله وی در آمریکا اشاره و بیان کرد: نه علوم تربیتی غرب کارآمد بوده و نه اقتصادشان مانع ورشکستگی کشورهای غربی شد و نه سایر آموزه های علم منحط غرب.

وی علوم غربی را افکار واهی عده ای خیال بافته و بدون اساس و ریشه علمی دانست و تاکید کرد: دانشجویان بایستی به عنوان منتقد وارد درس دانشگاه شده و علوم انسانی غرب را به طور جدی به چالش بکشانند.

نقدی در پایان ضمن تاکید مجدد بر ضرورت ساختن جامعه ی الگو تصریح کرد: جامعه بدون بیکار، دروغ، طلاق، قانون شکنی و... بشریت را از حیرت بیرون آورده و جهانیان را از پیچ سرنوشت ساز تاریخی برای انتخاب راه حقیقت نجات می بخشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها