امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27553
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 81
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با پدیدار شدن نشانه‌هایی از تقاضای شدید برای نفت از سوی پالایشگاه‌های آمریکا، روز جمعه برای ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با پدیدار شدن نشانه‌هایی از تقاضای شدید برای نفت از سوی پالایشگاه‌های آمریکا، روز جمعه برای نخستین بار از سال 2010 تاکنون، قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا گران‌تر از هر بشکه نفت برنت دریای شمال فروخته شد.

بر اساس این گزارش، درحالی‌که قیمت نفت‌های برنت و آمریکا در روز جمعه کاهش یافته بود، قیمت نفت سبک آمریکا در دقایق پایانی آخرین روز بازارهای جهانی به بالاترین میزان در 16 ماه اخیر یعنی بیش از 108 دلار در هر بشکه رسید و از قیمت نفت برنت پیشی گرفت.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی کمیسیون قیمت تجاری کالاهای آمریکا، صندوق‌های داد و ستد تامینی در ایجاد این حرکت موثر بوده‌اند و موجب افزایش قیمت نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 16 جولای شده‌اند.

در معاملات ساعات اولیه عصر جمعه، قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه سپتامبر، 5 سنت نسبت به نفت برنت افزایش یافت و پس از 33 ماه از قیمت شاخص جهانی نفت پیشی گرفت.

فیل فلین تحلیلگر بازار انرژی در شیکاگو گفت: این یک لحظه تاریخی است. نفت سبک آمریکا راهی طولانی را بسیار سریع پیموده است.

وی افزود: فکر می کنم این روند ادامه پیدا کند چراکه کیفیت نفت خام آمریکا بالا است و در کشوری تولید می‌شود که بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نفت در جهان است.

بر اساس این گزارش، آخرین باری که قیمت نفت خام آمریکا از نفت برنت دریای شمال پیشی گرفت، اکتبر 2010 بود اما از نظر تاریخی قیمت نفت برنت اغلب از نفت خام آمریکا گران‌تر بوده است و به عنوان شاخص جهانی نفت درنظر گرفته می‌شود.

در فوریه سال جاری با افزایش ذخایر نفت خام آمریکا، تفاوت قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا به 23 دلار رسید اما با افزایش ظرفیت خطوط انتقال نفت، درحال حاضر، حجم ذخایر نفت آمریکا کاهش یافته است.

در ساعات پایانی آخرین روز کار بازارهای جهانی، قیمت نفت برنت با 63 سنت کاهش در 108.07 دلار در هر بشکه ثابت ماند. این نوع نفت در همان روز به 109.18 دلار در هر بشکه رسیده بود.

نفت خام آمریکا نیز در ساعات اولیه روز جمعه به بالاترین میزان در 16 ما اخیر برابر با 109.32 دلار رسید و پس از آن در 108.05 دلار در هر بشکه ثابت ماند. قیمت این نوع نفت در بعدازظهر 28 سنت افزایش یافت و به 108.32 دلار در هر بشکه رسید.
انتهای پیام/ آ
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار