امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2756
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید جلیل سرقلعه نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید جلیل سرقلعه نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان در تذکری خطاب به رئیس‌جمهور، گفت: آقای رئیس‌جمور! شما طبق اصل 84 قانون اساسی سوگند یاد کرده‌اید که به اصول جمهوری اسلامی ایران پایبند باشید، چرا در مجامع عمومی و سخنرانی‌هایتان، به این سوگند پایبند نیستید و  به تشویش اذهان عمومی دامن می‌زنید! از خدا می‌خواهم دولت شما بر باند سرافرازی فرود بیاید.

وی افزود: تذکر بعدی من به آقای نجار وزیر کشور است، آقای نجار! استاندار شما در استان چهارمحال و بختیاری به معاون حقوقی شما نامه زده و به مجمع نمایندگان استان توهین و پیگیری‌ها و نظارت آنان را بهره‌برداری سیاسی قلمداد کرده و گفته است نمایندگان عنوان نمایندگی را فقط یدک می‌کشند.

سرقلعه همچنین یادآور شد: به کار بردن چنین توهینی در ادبیات استاندار بار حقوقی داشته و قابل پیگیری است، سؤال این است که آیا اصل تفکیک قوا ما را از وظیفه خود که نظارت بر قوه مجریه است، باز می‌دارد؟ پس فلسفه نظارت مجلس بر اجرا چیست؟ آیا اگر نمایندگان درباره ناکارآمدی مدیران تذکری دهند بی‌ادبی است؟

نماینده لردگان در مجلس در بخش دیگری ازسخنانش خاطرنشان کرد: آقای وزیر و استاندار اگر لیاقت دارید پرونده ارتقای بخش خانه میرزا که یک سال در هیئت دولت گیر افتاده را به سامان برسانید و به اعتراضات مردم در این زمینه پاسخ دهید نه اینکه به نمایندگان توهین کنید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها