امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27561
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 159
به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در حاشیه رونمایی از ...

به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در حاشیه رونمایی از کتاب  «سیاست در قرآن» در نمایشگاه قرآن و عترت، با اشاره به درخواست مهدی هاشمی برای ملاقات با وی اظهار داشت: آن روز که من با هاشمی دیدار کردم، در هنگام خروج، فرزند وی مهدی نزد من آمد و درخواست 10 دقیقه ملاقات با اینجانب داشت و می‌گفت می‌خواهد در مورد مسائلی که علیه او مطرح شده، برای من توضیح بدهد.
امام جمعه مشهد افزود: فرزند هاشمی رفسنجانی پس از هماهنگی با دفتر اینجانب، صبح روز بعد نزد من آمد و درباره ارتباطش  با اردوکشی‌های خیابانی بعد از انتخابات در سال 88 و نسبت‌هایی که در این باره به او زده‌اند، توضیحاتی داد و مدعی بود با اینکه در انتخابات به نفع آقای موسوی فعال بوده، اما با حرکت‌های بعد از انتخابات آقای موسوی موافق نبوده و با او مخالفت می‌کرده و حتی مدعی بود که چند بار به او گفته است که باید از طریق قانون اقدام کند.
آیت‌الله علم‌الهدی گفت: پس از پایان توضیحات وی، گفتم این مطالب چه ارتباطی به من دارد؟ آنچه مسلم است موضع‌گیری و سخنان من علیه فتنه‌گران در مورد شخص شما نبوده که برای تبرئه خود این مطالب را به من می‌گویید؛ بنده قاضی نیستم و شما باید این مطالب را به دادگاه و قوه قضاییه ارائه کنید.
عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: به فرزند هاشمی رفسنجانی گفتم، به هر حال آنچه برای شما پیش آمده، حق باشد یا ناحق، مشخص می‌شود و می‌گذرد و تمام می‌شود اما آنچه نمی‌گذرد، وضع پیش آمده برای هاشمی رفسنجانی در عرصه نظام است.
وی با بیان اینکه به او گفتم «سرآغاز ارادت من به آقای هاشمی زمانی بود که هنوز شما به دنیا نیامده بودی» به سابقه آشنایی خود با هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: در ابتدای نهضت امام خمینی (ره)، هاشمی به‌وسیله دستگاه شاه دستگیر شد. وی و چند نفر از طلاب را به سربازی اجباری بردند؛ آنها از سربازی فرار کردند و شدیدا تحت تعقیب بودند و از زاهدان به بیرجند آمدند و دهه آخر صفر بود.
امام جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: من در آن زمان طلبه جوانی بودم که برای منبر در ایام محرم و صفر مسافرت می رفتم و آن سال بیرجند آمده بودم؛ در نخستین آشنایی که با ایشان پیدا کردم، نهضت و انقلاب از دید یک طلبه جوان مثل من به صورت متجسد در هاشمی رفسنجانی جلوه کرد و به او ارادت انقلابی پیدا کردم.
آیت‌الله علم‌الهدی گفت: این ارادت از سوی من تا سال 78 ادامه داشت تا آنکه در حج آن سال و در منی، شبی در بعثه مقام معظم رهبری، با یکی از منسوبان نزدیک هاشمی رفسنجانی که به حج آمده بود، درباره حزب کارگزاران بحث شد و او جسارتی علیه مقام معظم رهبری انجام داد که آن اظهارات، نظر و اعتقاد مرا در مورد هاشمی رفسنجانی به کلی مخدوش کرد. البته این خدشه در مورد آقای هاشمی، امروز نه تنها در من، بلکه در بسیاری از متدین و  انقلابیون پیش آمده است.
امام جمعه مشهد مقدس گفت: به فرزند هاشمی رفسنجانی گفتم از آن زمان به بعد و به ویژه در سال‌های اخیر، نمونه‌های بسیاری از چنین برخوردهایی از سوی منسوبان نزدیک و دور وی دیده و شنیده و سبب شده تا جامعه متدینین و انقلابی کشور هاشمی رفسنجانی را در مصاف و تقابل با مقام معظم رهبری ببینند و اعتمادشان به ایشان را از دست بدهند که این رویداد، اتفاق خوبی نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها