امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27568
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دیلی تایمز، «سکندر شیرپائو» وزیر آبیاری و انرژی ایالت «خیبرپختونخواه» پاکستان، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دیلی تایمز، «سکندر شیرپائو» وزیر آبیاری و انرژی ایالت «خیبرپختونخواه» پاکستان، خواهان استفاده از متخصصان ایرانی برای تولید برق و کشف ذخایر نفت و گاز در این ایالت شد.

وی در گفت‌وگو با سرکنسول ایران در این ایالت، از مقامات ایرانی خواست تا برای تولید انرژی و مقابله با بحران برق در خیبرپختونخواه، با مقامات این این ایالت همکاری کنند.

وی تصریح کرد که ایالت خیبرچختونخواه سرشار از منابع طبیعی از جمله، نفت و گاز و ذخایر معدنی است و شرکت‌های ایرانی می‌توانند در استخراج این منابع به طرف پاکستانی کمک کنند.

وزیر انرژی ایالت خیبرپختونخواه با اشاره به اینکه ایران و پاکستان در زمان نیاز به کمک یکدیگر شتافته‌اند، از حمایت ایران از آسیب‌دیدگان پاکستانی در سیل سال 2010 قدردانی کرد.

وی تصریح کرد: پس از تصویب متمم 18 قانون اساسی پاکستان، ایالت‌‌های این کشور خودمختار بوده و می‌توانند برای تأمین برق خود اقدام کنند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها