امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27574
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، به نقل از یک منبع دولتی ازبکستان، شرکت دولتی نفت و گاز ازبکستان در سال‌های 2014- 2013 در نظر دارد ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، به نقل از یک منبع دولتی ازبکستان، شرکت دولتی نفت و گاز ازبکستان در سال‌های 2014- 2013 در نظر دارد 702.2 میلیارد سوم ازبک (334.4 میلیون دلار) ذخایر گازی جمع‌آوری کند که در نزدیکی مرز ترکمنستان قرار دارند.

انتظار می‌رود این کار منجر به استخراج 6.8 میلیارد متر مکعب گاز و 160,000 تن چگال گاز تا سال 2020 شود و مجموعه‌ای از پنج حوزه گازی در اوایل دهه 1990 کشف شده‌اند اما تاکنون کسی بر روی آنها کار نکرده است.

در همین حال، ترانس پورت 17 ژوئن گزارش داد «قزاق مورترانس فلوت» که یک شرکت حمل‌ونقل قزاقستانی است توافق کرده تا نفت ترکمن را حمل کند که ازبکستان خریداری خواهد کرد.

این درحالی است که ترانس پورت گزارش داد طرفین این قرارداد قصد دارند یک دوره آزمایشی اجرا کنند و اگر امکان انجام این کار به اثبات برسد، انتظار می‌رود که آنان قرارداد بلندمدتی برای حمل ماهیانه ۵۰ هزار تن نفت ترکمن به ازبکستان به امضا برسانند.

ملاقات هیئت نمایندگی ایالات متحده با کمیته امور دینی ازبکستان

به گزارش خدمات مطبوعاتی کمیته امور دین ازبکستان، این کمیته روز 27 تیرماه میزبان هیئت نمایندگی آمریکا به ریاست «زیمرمن» معاون دستیار وزیر امور خارجه این کشور بود.

در این ملاقات « آرتک بیک یوسف‌اف» رئیس کمیته امور دین ازبکستان درباره وضعیت دینی این کشور و ایجاد شرایط برای آزادی عبادت دینی سخن گفت.

در این جلسه که «جرج کرال» سفیر آمریکا در ازبکستان نیز حضور داشت به ایجاد شرایط برای آزادی‌های دینی و همکاری در مبارزه با افراط‌گرایی تأکید شد.

قاچاق انسان در ازبکستان

وزارت خارجه آمریکا از 1647 مورد قاچاق انسان در سال گذشته میلادی در ازبکستان خبر داد.

بنابراین گزارش کارکنان وزارت خارجه ازبکستان در سال 2012 موفق با بازگرداندن 80 قربانی قاچاق انسان به کشور شدند.

از این تعداد 22 نفر از امارات متحده عربی، 17 از روسیه و قزاقستان، 14 از اوکراین، هفت نفر از ترکیه، شش تن از تایلند، چهار نفر از پاکستان و 2 نفر از هند و چین به ازبکستان برگردانده شدند.

در گزارش وزارت خارجه آمریکا همچنین آمده که سازمان‌های دولتی از دراختیار قرار دادن سرپناه موقت برای قربانیان ازبک در اندونزی توسط سفارت ازبکستان در این کشور خبر می‌دهند.

ورود هیئت آمریکایی به تاشکند

«عبدالعزیز کامل‌اف» وزیر امور خارجه جمهوری ازبکستان 18 جولای 2013 هیئت وزارت امور خارجه ایالات متحده به ریاست «جین زیمرن‌من» معاون دستیار وزیر امور خارجه ایالات متحده را به حضور پذیرفت.

به گزارش وزارت امور خارجه ازبکستان در این دیدار که «جرج کرال» سفیر آمریکا در این کشور نیز حضور داشت بر تقویت جنبه‌های مختلف همکاری‌های تاشکند و واشنگتن تأکید شد.

جین زیمرمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور دموکراسی، حقوق بشر و کار همچنین از مرکز ملی حقوق بشر تاشکند دیدار و با «اکمل سعیداف» رئیس این مرکز گفت‌وگو و بر گسترش همکاری در این زمینه تأکید کرد.

ازبکستان از ترکمنستان نفت وارد خواهد کرد

بنابر گزارش RusEnergy.com شرکت «قزمارترانس فلات» با امضای قرارداد با یک تاجر ARIA Petroleum تصمیم به انتقال نفت میادین ترکمنی Kiyanly به بندر قزاقی « آقتا» جایی که توسط تانکرها به پالایشگاه‌های ازبکستان انتقال می‌یابد، گرفته است.

اگر این مسیر مناسب ارزیابی شود بین «ARIA Petroleum» و «قزمارترانس فلات» قرارداد طولانی مدت حمل‌ونقل نفت روزانه تا 50 تن در یک ماه به امضا خواهد رسید.

تولید نفت در میدان ترکمنی Kiyanly را شرکت مالزی Petronas Carigali راه‌اندازی کرده است.

همچون اژدهای نفت بریتانیا- عربی، نفت در واحدهای دریایی «چیلیکین» ترکمنستان کارکرد شده را شرکت «پتروناس» به عنوان مواد خام برای صادرات از طریق خط لوله باکو - تفلیس- جیحان (BTC) منتقل می‌سازد.

با این شرایط، فروش نفت در ازبکستان مفید خواهد بود و در سال 2012 تولید نفت و میعانات گازی در کشور به پایین‌ترین میزان تاریخی 3.17 میلیون تن رسید.

تجربه کمبود مزمن سوخت، ازبکستان را مجبور به افزایش خرید مواد خام از کشورهای همسایه از جمله ترکمنستان کرده است.

مدت بازداشت زید سعیداف تمدید شد

مدت زندانی رهبر حزب تازه تأسیس تاجیکستان تا 2 ماه دیگر تمدید شد.

به گفته وکیل سعیداف، وی باید 31 تیرماه (22جولای) از زندان آزاد می‌شد ولی برای پرونده وی دو مورد اتهام یافتند که مدت زندانی وی را تا دو ماه تمدید کردند.

وی اظهار داشت که دو مورد اتهام وی یکی پولشویی و فساد مالی است و دیگری تجاوز به عنف برای یک دختر به سن قانونی نرسیده  که هر دوی این موارد از طرف زید سعیداف تکذیب شده است.

وکیل وی بابیان اینکه مکن از هر دوی این مورد دفاع خواهم کرد تصریح نمود به هر حال این دو مورد در آستانه آزادی وی بی برنامه نبوده است.

وزیر کشور تاجیکستان: انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان نوامبر (آبان ماه) برگزار می‌شود

«رمضان رحیم‌اف» وزیر کشور تاجیکستان اعلام کرد که وزارت کشور در حال تدارک برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر است.

وی با بیان اینکه این رویداد مهمترین مسأله در کشور ما به‌شمار می‌رود، تصریح کرد که این انتخابات  شاید با تحریکات چند گروه همراه باشد زیرا اخیرا ما افرادی را در تاجیکستان از گروه «ملاعمر» و «جندالله» جنبش اسلامی ازبکستان را دستگیر کرده‌ایم.

وی گفت اکثر این گروه‌ها با هدف بی‌ثبات کردن کشور و به هرج و مرج کشاندن در نظر دارند انتخابات را به چالش بکشند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها