امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27575
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 76
به گزارش فارس، پایگاه خبری النشره در مطلبی از تلاش حزب‌الله برای ناکام گذاشتن طرح‌های فتنه‌انگیزانه در لبنان سخن گفته و می‌نویسد: با وجود اینکه اداره ...

به گزارش فارس، پایگاه خبری النشره در مطلبی از تلاش حزب‌الله برای ناکام گذاشتن طرح‌های فتنه‌انگیزانه در لبنان سخن گفته و می‌نویسد: با وجود اینکه اداره اطلاعات ارتش لبنان تحقیقات لازم در خصوص تمامی مسائل امنیتی پیش آمده را دنبال کرده و دیگر نهادهای امنیتی وظیفه خود را انجام می‌دهند، اما یک عنصر دیگر که همان حزب‌الله است، با نهادهای امنیتی در خصوص تحقیق درباره انفجارهای اخیر در مناطق شیعه نشین همکاری کرده و اطلاعات لازم را در اختیار آنها می‌گذارد. این در حالی است که حزب‌الله در پایان هر تحقیق گزارش خود را ارائه می‌دهد.

حزب‌الله معتقد است این فعالیت‌های تروریستی چیزی جز ارسال پیام‌های سیاسی برای خود و حامیانش نیست، از همین رو بیش از هر زمان دیگر هوشمندی و احتیاط را در دستور کار قرار داده است، بخصوص آنکه رهبران این حزب دریافته‌اند که یک گروه لبنانی بارها دشمنی سیاسی خود را بر ضد این حزب نشان داده و می خواهد -هر چند به قیمت ریخته شدن خون افراد بی‌گناه از طریق انجام عملیات تروریستی و ایجاد ناامنی در مناطق مختلف لبنان- سر به تن مقاومت نباشد. این اقدام که گاهی به کشتار افراد منتهی می شود، به تازگی در بئرالعبد عملی شد.

چنین اقدامی از جانب گروه مذکور به اثبات رسیده است. رهبران حزب الله بر این باورند که بر اساس تحقیقات بعمل آمده توسط حزب‌الله، سرنخ‌هایی مبنی بر دست داشتن یک گروه لبنانی در خرابکاری‌های اخیر به دست آمده است، ولی به دلیل صیانت از امنیت داخلی نتایج این تحقیقات منتشر نشده است. همین رهبران معتقدند این مسئله قبل از انفجارهای بئر العبد، تعنایل، الهرمل، مجدل عنجر و حتی قبل از پرتاب موشک به مار مخائیل و به طور مشخص به هنگام حمله سیاسی و رسانه‌ای جریان المستقل به حزب‌الله وجود داشته است. علاوه بر این فعالیت‌ها، مناطقی که شیعیان و سنی‌ها در آن در تماس و ارتباط بوده اند- در رأس آنها الطریق الجدیدة و عرسال- ناامن شده است. در تمامی این موارد رهبران حزب‌الله سعی کرده‌اند از فعالیت های فتنه‌انگیزانه طرف مقابل و نتایج آن خود را دور نگه دارند.

یکی از مهمترین این فعالیت‌ها که یکی از جریان‌ها  سعی کرد با انجام آن حزب‌الله و حامیانش را تحریک کند، سخنرانی آتشین احمد الاسیر در میدان شهدا و حمله وی به سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله و نبیه بری رئیس پارلمان بود. الاسیر بعد از پایان هر تجمع به همراه اطرافیانش راهی مناطق شیعه‌نشین بیروت می‌شد، این در حالی است که مسیرهای زیادی وجود داشت که از مناطق سنی‌نشین المستقبل عبور کرده و وی می توانست از طریق آنها از پایتخت خارج شود. امروز بازی رو شده و معلوم گردیده چه کسانی از الاسیر حمایت کرده و تیمی از حقوقدانان را در اختیار وی قرار داده و به شرکت (ساخت وساز) متعلق به شفیق حریری پول داده است تا منزل الاسیر و فضل شاکر را که بعد از ارتکاب فجیع‌ترین جنایت‌ها در حق افسران ارتش لبنان از دست عدالت فرار کردند، ترمیم کنند. امروز همچنین روشن شده است که چه گروهی جلسه دفاع از احمد الاسیر تروریست را در برابر خواست ارتش مبنی بر تعقیب این فرد به خاطر فعالیت‌هایش برگزار کرده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها