امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27577
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «دمیتری مزینتسوف» دبیرکل سازمان همکاری‌های شانگهای در مصاحبه با خبرگزاری ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «دمیتری مزینتسوف» دبیرکل سازمان همکاری‌های شانگهای در مصاحبه با خبرگزاری «ترند» گفت: آشتی ملی در افغانستان باید توسط سازمان ملل متحد نظارت شود.

وی افزود: پس از خروج نیروهای ناتو از افغانستان، تأمین امنیت منطقه بر دوش کشورهای همسایه واگذار خواهد شد.

مزینتسوف تصریح کرد که کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای نیروهای خود را برای مبارزه با تهدیدات ناشی از ناامنی در افغانستان بسیج خواهند کرد.

وی که در «وین» پایتخت اتریش در شورای دائمی سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره فعالیت‌های سازمان همکاری‌های شانگهای سخن می‌گفت، تأکید کرد که برای تأمین امنیت افغانستان پس از خروج نیروهای ائتلاف، باید همسایگان این کشور مشارکت کنند.

وی بیان کرد که در سازمان همکاری‌های شانگهای بر این باورند که برای مقابله مؤثر با چالش‌ها و تهدیدات برای تأمین ثبات و امنیت در آسیای مرکزی می‌توان برای اولین‌بار از ظرفیت تمامی نیروهای منطقه که براساس اتحاد منطقه‌ای شکل گرفته‌‌اند، استفاده کرد.

وی در عین حال افزود: نقش هماهنگی در تلاش‌های بین‌المللی برای حل‌وفصل مسائل افغانستان باید بر دوش سازمان ملل متحد واگذار شود.

مزینتسوف دستیابی به صلح و ثبات در افغانستان را عاملی مهم در تأمین تمام جنبه‌های امنیتی پیچیده در منطقه دانست.

وی با اشاره به تهدید قاچاق مواد مخدر و تأثیر منفی آن بر آسیای مرکزی، خاطرنشان کرد که کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای باید برای ایجاد افغانستانی مستقل، بی‌طرف، آرام و عاری از تروریسم، جرم و جنایت و مواد مخدر تلاش کنند.

دبیرکل سازمان همکاری‌های شانگهای، توجه جدی در همکاری با سازمان امنیت و  همکاری اروپا را به تأمین ثبات و امنیت افغانستان معطوف دانسته و تصریح کرد که این وضعیت ما را وادار به تقویت نیروها و یافتن راه‌های مناسب برای تعامل وادار می‌سازد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها