امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27579
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رنگین دادفر اسپنا» مشاورامنیت ملی افغانستان در مراسم خاکسپاری برادرش ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رنگین دادفر اسپنا» مشاورامنیت ملی افغانستان در مراسم خاکسپاری برادرش که توسط طالبان مسلح در نزدیکی منزلش ترورشده بود، ضمن محکومیت ترورهای زنجیره‌ای در افغانستان این گونه اعمال وحشت آور را کار دشمنان این کشور عنوان کرد.

اسپنتا این سخنان را در حضور شماری زیادی مقامات بلند رتبه نظامی و دولتی کشورش در مراسم خاکسپاری در شهرستان «کرخ» زادگاهش عنوان نمود.

اسپنا در ادامه صحبت‌هایش گفت: شاید گروه‌هایی در ایران باشند که علاقمند به اعمال تخریبی در افغانستان هستند اما من تا حال به هیچ سندی بر نخوردم که ایران عاملانی را برای اعمال خرابکارانه به افغانستان فرستاده باشد.

وی با تاکید بر لزوم حفظ روابط دوجانبه بین تهران-کابل تاکید کرد: ایران دوست ماست، همسایه ماست، در این مدت در بخش‌های بازسازی کشور با ما همکاری کرده است، ما باید با همسایه های که عزت و وقار افغانستان را می خواهند به اساس سیاست حسن همجواری رفتار کنیم و بدون شک ایران شامل این مقوله است.

ولی احمد برادر بزرگتر دادفر رنگین اسپنتا، دادستان شهرستان کرخ سه روز پیش در مقابل منزلش توسط طالبان مسلح  به قتل رسیده بود.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها