امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27580
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۶
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اخبار مصر»، «کمال الهلباوی» یکی از رهبران پیشین گروه اخوان المسلمین و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اخبار مصر»، «کمال الهلباوی» یکی از رهبران پیشین گروه اخوان المسلمین و دبیر کل انجمن وحدت اسلامی در اروپا، پیش بینی کرد که «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر به قدرت باز نخواهد گشت.

وی همچنین دخالت ارتش در تحولات اخیر کشور را کودتا ندانست و افزود: اقدام ارتش کودتا نبود بلکه حمایت و جانبداری از 30 میلیون شهروند مصری بود که در روز 30 ژوئن به خیابان‌ها آمده بودند.

هلباوی همچنین از ادامه درگیری‌ها در کشور و اقدامات افراطی برخی رهبران اخوان و گروه‌های اسلامگرا در واکنش به تحولات کشور، ابراز نگرانی کرد و گفت: در صورتی که شرایط فعلی ادامه پیدا کند سناریوهای مختلفی ممکن است در کشور روی دهد.

وی یادآور شد که یکی از بزرگترین اشتباهات مرسی و گروه اخوان المسلمین نداشتن چشم انداز کاملی نسبت به بخش‌های مختلف کشور و افزایش حزب گرایی و تکیه به افراد مورد اعتماد به جای افراد با تجربه و کارشناس بوده است.

دبیر کل انجمن وحدت اسلامی تأکید کرد که بی توجهی به خواسته ملت در تغییرات ایجاد شده در دادستانی کل و تدوین قانون اساسی، اعلام قانون اساسی فرعونی در سال 2012 و کوچک شمردن جریان‌ها و حرکت‌های مردمی «تمرد» و «30ژوئن» در شکست مرسی تأثر گذار بوده است.

وی افزود: تحولات اخیر کشور بر گروه اخوان المسلمین در سطح جهان تأثیر گذار خواهد بود؛ زیرا نقش اخوان مصر در سطح جهانی این گروه انکار نشدنی است و ممنوع الخروج شدن و اعمال فشار بر آنها بدون شک بر فعالیت‌های جهانی این گروه تأثیر خواهد گذاشت.

هلباوی از مردم مصر خواست برای عبور از بحران فعلی کشور، متحد شوند و تفرقه را کنار بگذارند.
انتهای پیام/ر
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها