امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27604
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 139
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، کمیساریای اتحادیه آفریقا اعلام کرد که تیم تحقیقی برای رسیدگی به اتهامات مربوط به حمایت از گروه‌های ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، کمیساریای اتحادیه آفریقا اعلام کرد که تیم تحقیقی برای رسیدگی به اتهامات مربوط به حمایت از گروه‌های شورشی مسلح تشکیل می‌دهد.

عمر البشیر، رئیس جمهور سودان اخیرا اعلام کرد که دولت سودان جنوبی از شورشیان سودان حمایت می‌کند و بر همین مبنا تصمیم به قطع انتقال نفت سودان جنوبی گرفت.

خارطوم هنوز این تصمیم خود را عملی نکرده و به جوبا مهلت داده است تا دست از حمایت شورشیان بردارد اما جوبا این اتهامات را رد می‌کند.

اتحادیه آفریقا امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: کمیته میانجیگر اتحادیه آفریقا به ریاست تابو امبکی، رئیس جمهور پیشین آفریقای جنوبی پیشنهاد تشکیل این تیم تحقیق را داده است و هر دو سودان با آن موافقت کردند.

قرار است به زودی نشستی برای اعلام تاسیس تیم تحقیق در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی و با همکاری دولت این کشور و همچنین اتحادیه آفریقا برگزار شود.

رمضان العماره، رئیس کمیساریای اتحادیه آفریقا در امور صلح و امنیت نیز قرار است در این نشست حضور داشته باشد.

روسای جمهور دو سودان در سپتامبر سال گذشته میلادی 9 توافقنامه همکاری بین دو کشور در زمینه‌های سیاسی و امنیتی امضا کردند که هنوز هیچ کدام به مرحله اجرا نرسیده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها