امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27605
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «التغییر»، کنفرانس گفت‌وگوی ملی در یمن، از امروز شنبه، بار دیگر فعالیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «التغییر»، کنفرانس گفت‌وگوی ملی در یمن، از امروز شنبه، بار دیگر فعالیت خود را از سر می‌گیرد. این امر به رغم اختلافات پیش‌ آمده طی هفته گذشته درباره هویت دینی دولت آینده، منبع قانون تدوینی آن و کشمکش طرف‌های مختلف درباره اسلامی یا غیراسلامی بودن منبع قانون اساسی تدوینی آینده یمن روی می‌دهد.

دور نخست گفت‌وگوهای ملی فراگیر در یمن 15 فروردین گذشته، پایان یافت. این گفت‌وگوها پانزده روز ادامه یافت. بیانیه پایانی این دوره بر مثبت بودن آن تاکید و اعلام شده است که این روند، زمینه را برای تقویت گفت‌وگوی ملی و رسیدن به راه حلهای قابل قبول برای همه طرفها درباره مشکلات حل و فصل نشده فراهم می‌کند. دور دوم گفت‌وگوی ملی یمن در سیزدهم ماه آوریل آغاز شد و این گفت‌وگوها به مدت دو ماه ادامه یافت. ناظران سیاسی بر این باورند گفت‌وگوی ملی فراگیر در یمن مهم ترین حادثه در تاریخ معاصر یمن است. شهروندان این کشور از طریق این گفت‌وگوها می‌توانند به دیدگاهی توافقی برای حل و فصل مشکلات موجود در این کشور برسند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها