امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27608
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۵
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سال گذشته فراخوان دومین «جایزه ادبی شهید آوینی» در بخش‌های داخلی و بین‌الملل و موضوعاتی نظیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سال گذشته فراخوان دومین «جایزه ادبی شهید آوینی» در بخش‌های داخلی و بین‌الملل و موضوعاتی نظیر شعر، رمان و داستان، خاطره، کودک و نوجوان، بیداری اسلامی و صهیونیسم آمریکا از سوی موسسه انتشاراتی روایت فتح اعلام شد که اکنون داوری‌های اولیه بخش بین‌الملل این جشنواره به اتمام رسیده است.

به گفته امیرشهریار امینیان، دبیر اجرایی بخش بین‌الملل جایزه ادبی شهید آوینی، در بخش عربی آثار ارسالی به دبیرخانه این جایزه در بخش‌هایی نظیر «ادبیات مستند»، «ادبیات داستانی» و «ادبیات پژوهشی‌های سیاسی» مورد بررسی قرار گرفت که بخش «ادبیات پژوهش‌های سیاسی» با 227 اثر بیشترین آمار آثار ارسالی به جشنواره را به خود اختصاص داد.

وی بیان می‌کند: در گروه زبان عربی و در بخش شعر در مجموع 44 اثر مورد بررسی قرار گرفت و 10 اثر نیز به مرحله اول داوری راه یافت، همچنین در بخش «ادبیات مستند» نیز پس از بررسی 27 اثر  9 عنوان کتاب به مرحله اول داوری راه یافت و اکنون کارشناسان 227 اثر را در بخش «ادبیات پژوهش سیاسی» مورد بررسی قرار داده‌اند.

امینیان می‌افزاید: بیشترین کتاب‌های ارسالی به دومین «جایزه ادبی شهید آوینی» با موضوع «مقاومت» به کشور‌هایی نظیر فلسطین و لبنان اختصاص دارد و پس از این دو می‌توان به کشورهایی اعم از عراق، اردن، عربستان، بحرین و افغانستان اشاره کرد.

وی عنوان می‌کند: کشور مصر یکی دیگر از کشورهای پیشگام در عرصه تولید آثار پژوهشی با موضوع «مقاومت» است.

دبیر اجرایی بخش بین‌الملل دومین «جایزه ادبی شهید آوینی» از تمدید مهلت ارسال آثار بخش انگلیسی زبان این جایزه تا 15 مرداد سال جاری خبر داد و گفت: در جلسات هیئت انتخاب شاخه زبان انگلیسی بخش بین‌الملل جایزه ادبی شهید آوینی 488 اثر مورد بررسی قرار گرفت که 102 اثر به مرحله نخست داوری جایزه کتاب سال مقاومت شهید آوینی راه یافت.

بر اساس این گزارش، دومین «جایزه ادبی شهید آوینی» مهر سال جاری در شهر تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها