امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27609
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۱
تعداد بازدید: 115
عباس معما‌ر‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد گفته یکی از اعضاء هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ...

عباس معما‌ر‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد گفته یکی از اعضاء هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره توقف ثبت سفارش کالا و دپو شدن کالا در گمرکات گفت: اولا اگر ثبت سفارش قطع شود، مربوط به گمرک نیست  و سازمان توسعه تجارت در مورد آن تصمیم می‌گیرد. ثانیا فقط برای واردات کالای اولویت گروه 10 مربوط به کالاهای غیرضروری از قبل گفته شده بود که ثبت سفارش واردات آنها متوقف است.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی افزود: در حال حاضر بر اساس گزارش‌هایی که از گمرکات کشور رسیده، به ویژه در مناطق ویژه اقتصادی به دلیل عدم اظهار کالا به گمرک یا قرار گرفتن در اولیت دهم، در مناطقی مانند منطقه ویژه اقتصادی بوشهر، چابهار و شهید رجایی، انباشت کالای وارداتی گروه 10 مشاهده شده است و در مورد بقیه کالاهای تجاری اولویت‌های یک تا 9 روال عادی در گمرکات برقرار است.

معمار‌نژاد افزود: از چند ماه قبل ابلاغ سازمان توسعه تجارت ثبت سفارش برای واردات کالای گروه 10 ممنوع است و برای سایر گروه‌ها روال عادی وجود دارد.

وی تأکید کرد: در گمرکات هیچ محدودیت خاصی برای واردات کالا به غیر از آنچه سازمان توسعه تجارت دستورالعمل ابلاغ کرده وجود ندارد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها