امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۰۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27612
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی به قلم خاخام «اریک یوفی» نسبت به روی کار آمدن «راند ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی به قلم خاخام «اریک یوفی» نسبت به روی کار آمدن «راند پائول» سناتور جمهوری‌خواه در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری در آمریکا هشدار داده و نوشته است وی «بزرگترین خطر برای منافع اسرائیل در آمریکا است».

در ابتدای گزارش «هاآرتص» آمده است: بزرگترین خطر برای منافع اسرائیل در آمریکا نه از جانب چپ‌های افراطی است و نه از سوی گروه‌های ضداسرائیلی. این خطر از جانب «راند پائول» سناتور ایالت کنتاکی منافع اسرائیل را تهدید می‌کند. پائول سخت برای حضور در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 تلاش می‌کند و تاکنون در میان جمهوری‌خواهان در دو ایالت «نیو‌همشایر» و «آیوا» هم پیشتاز است.

نویسنده هاآرتص توضیح می‌دهد: سناتور پائول فردی است که مواضع دوستانه‌ای نسبت به یهودیان دارد و اظهارات خوبی هم در مورد اسرائیل مطرح کرده است. اما وی مخالف کمک مالی به کشورهای خارجی است. او حتی خواستار آن است که کمک‌های مالی به اسرائیل به مرور قطع شود. او همچنین مخالف جدی سیاست‌ خارجی عملگرایانه در آمریکا است. او به جز در موارد بسیار خاص، با اعزام نیروهای آمریکایی به خارج از مرزها مخالف است. وی می‌گوید آمریکا مدافع آزادی در دیگر کشورها است، اما نمی‌تواند آزادی را به آن‌ها تقدیم کند، بلکه مردم این کشورها باید برای آن بجنگند.

رئیس سابق اتحادیه اصلاحات یهودیان در ادامه این یادداشت می‌نویسد: این همه داستان نیست. حتی در مواردی هم که احساسات ما و آمریکایی‌ها ما را به حضور در مناطق دوردست فرامی‌خواند، سناتور با این حضور مخالفت می‌کند. وی می‌گوید مداخله در دیگر نقاط دنیا پول می‌خواهد، و این چیزی است که آمریکا ندارد. او می‌گوید آمریکا در وضعیت بدی قرار دارد، و «برای ارسال پول به پاکستان، باید خود از چین قرض بگیرد».

یوفی در ادامه مدعی می‌شود که این سیاست‌ها همان «انزواگرایی» است که پدر «راند» یعنی «ران پائول» به دنبال آن بود. راند همان شعارها را اما در پوششی زیباتر مطرح می‌کند تا نظرات به سمت آن جلب شود.

وی می‌افزاید: پائول احتمالا رئیس‌جمهور نمی‌شود، اما نباید او را دست کم گرفت. او نبوغ سیاسی خوبی دارد و می‌تواند دیدگاه مردم در مورد نقش آمریکا در جهان را تغییر دهد، همانطور که پیش از این هم این کار را کرده است.

یوفی در پایان پائول را به نداشتن بینش سیاسی صحیح متهم می‌کند و می‌نویسد: «راند پائول» ممکن است مهارت سیاسی زیادی داشته باشد، اما چیز دیگری برای عرضه به آمریکا ندارد. و اما، یهودیان آمریکا که پیش از این نسبت به روی کار آمدن او نگران بودند، باید بیشتر از این‌ها نگران باشند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها