امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27623
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «نبیل فهمی» وزیر امور خارجه مصر روز شنبه گفت که کشورش روابط با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «نبیل فهمی» وزیر امور خارجه مصر روز شنبه گفت که کشورش روابط با سوریه را مجددا ارزیابی می‌کند.

روابط مصر و سوریه در دوران ریاست جمهوری «محمد مرسی» با بسته شدن سفارت‌خانه‌های دو کشور به تیرگی گرایید.

فهمی که در کنفرانس مطبوعاتی صحبت می‌کرد ، گفت که هیچ قصدی برای انجام جهاد در سوریه نداریم.

وی افزود: انقلاب سوریه و حق ملت سوریه برای نظامی دموکراسی را تایید می‌کنیم. روابط بین دو کشور کاهش یافته اما همه چیز دوباره ارزیابی می‌شود و این بدان معنا نیست که تغییرات یا عدم تغییرات حاصل خواهد شد.

نبیل فهمی گفت: چیزی که قادر هستیم بگویم آن است که هیچ قصدی برای جهاد در سوریه نداریم و این بر خلاف مواضع سابق در دوران مرسی است.

وزیر امور خارجه مصر تاکید کرد: راه‌حل سیاسی راه حل بهتر بوده چون تنها راه‌حلی است که حق حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه را حفاظت می‌کند. برای رسیدن به راه‌حل سیاسی تلاش خواهیم کرد.

محمد مرسی که چند روز پیش توسط ارتش از قدرت برکنار شد در نیمه ماه ژوئن تمامی روابط مصر با سوریه را قطع و تاکید کرد که کشورش تماس‌هایی را با کشورهای عربی و اسلامی آغاز کرده تا نشست فوق‌العاده‌ یاری ملت سوریه را تشکیل دهند.

درباره موضوع فلسطین نیز نبیل فهمی گفت: ما مذاکرات جدی بین طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی را تایید می‌کنیم نه آنکه مذاکرات برای مذاکرات انجام شود، بلکه مذاکرات باید با برنامه زمانبندی هدفدار انجام شود و با گام‌هایی از سوی طرف اسرائیلی برای ایجاد اعتماد همراه شود.

از سوی دیگر، فهمی درباره روند صلح گفت که ما با مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین در حال رایزنی بوده و طبیعی است که روابطی با حماس داشته باشیم.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها