امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27635
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پرس تی‌وی، «دیوید وارد» نماینده لیبرال دموکرات پارلمان انگیس 13 جولای 2013 میلادی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پرس تی‌وی، «دیوید وارد» نماینده لیبرال دموکرات پارلمان انگیس 13 جولای 2013 میلادی (22 تیرماه) با ارسال مطلبی در توئیتر، اسرائیل را «رژیم آپارتاید» دانسته و نوشته است: «درست می‌گویم یا اشتباه می‌کنم؟ در نهایت صهیونیست‌ها در نبرد شکست می‌خورند- این رژیم آپارتاید تا کی می‌تواند دوام ‌آورد؟»

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، حزب لیبرال دموکرات، عضویت نماینده حوزه انتخابیه برادفورد ایست در مجلس عوام انگلیس را که پیش از این نیز به علت اظهارات ضد اسرائیلی خود و انتقاد از برخورد رژیم اسرائیل با فلسطینی‌ها با انتقاد لیبرال دموکرات‌ها مواجه شده بود، تا 13 سپتامبر (22 شهریور ماه) به حال تعلیق در آورده است.

به وارد گفته شده است، دیگر به عنوان عضو پارلمانی این حزب تلقی نمی‌شود.

«الیستر کارمیچل» از اعضای ارشد لیبرال دموکرات انگلیس روز پنج‌شنبه (18 جولای، 27 تیر) اعلام کرد، دیوید وارد را به علت سبک بیان وی هنگام اشاره به رژیم اسرائیل، از عضویت معلق کرده است.

این درحالی است که وارد ضمن محکوم کردن این تعلیق، آن را «نا متناسب» دانسته و گفته است، برای اظهارات خود عذرخواهی نخواهد کرد.

وی تصریح کرده است: «برای آن که رژیم اسرائیل را آپارتاید دانسته‌ام، عذرخواهی نخواهم کرد. نمی‌دانم جز این، چگونه می‌توان از اسرائیل نام برد.»

وی افزود: «من واقعاً از اینگونه واکنش به آن چه که بسیاری از مردم می‌گویند، کاملاً شوکه شده‌ام.»

حزب لیبرال دموکرات همچنین اخیرا «بارونس جنی تونگ» را به خاطر اظهارات ضد اسرائیلی وی اخراج کرده است؛ تری جونگ در اظهارات خود گفته بود: «اسرائیل تا ابد نخواهد ماند.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها