امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27639
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۳۰
تعداد بازدید: 116
«طورهان المفتی» وزیر مشاور در امور استان‌های عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد اظهارداشت: جمهوری ...

«طورهان المفتی» وزیر مشاور در امور استان‌های عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران پس از 2003 مواضع مثبتی را در قبال عراق در پیش گرفت و کمک‌های آن متناسب با دولتی نوپا در عراق بود.

وی در ارزیابی روابط ایران و عراق در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد تصریح کرد: ارزیابی ما از روابط خود نه فقط با ایران بلکه با تمام کشورها مبتنی بر اصل خودداری از دخالت و احترام متقابل و نیز ارائه کمک های لجستیک به عراق است زیرا ما دولتی نوپا هستیم که پس از 2003 شکل گرفته است.

این وزیر مشاور عراقی در ادامه اظهار داشت: ایران در برخی امور به ویژه در زمینه ارائه کمک های برقی، در قبال عراق مواضع مثبت و خوبی اتخاذ کرد.

المفتی در خصوص سفیر اخیر احمدی نژاد به عراق گفت: از آنجا که دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد رو به پایان است سفر او به عراق و دیدار با مسئولان این کشور، حائز اهمیت است و در واقع سفری پروتوکلی و به عنوان آخرین سفر او به عنوان رئیس جمهور ایران به به کشور ما به شمار می آید.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها