امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27647
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادستان منهتن شهر نیویورک آمریکا اعلام کرد که مختار بالمختار، از رهبران القاعده در مغرب عربی را به مشارکت در ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادستان منهتن شهر نیویورک آمریکا اعلام کرد که مختار بالمختار، از رهبران القاعده در مغرب عربی را به مشارکت در حمله به تاسیسات گازی الجزایر در ماه ژانویه گذشته متهم کرد.

در حمله مسلحانه به تاسیسات گازی ان امیناس در الجزایر در ماه ژانویه گذشته شماری از کارگران الجزایری و خارجی از جمله سه آمریکایی کشته شدند.

دادستان نیویورک هشت مورد اتهام به این رهبر الجزایری القاعده در مغرب عربی وارد کرده است که از جمله آنها توطئه با هدف پشتیبانی از القاعده در مغرب عربی، گروگانگیری، ربودن اشخاصی که تحت محافظت بین‌المللی بودند، و استفاده از سلاح کشتار جمعی است.

دادستان منهتن در بیانیه‌ای اعلام کرد: مختار بالمختار از سال‌ها پیش برای رسیدن به هدف خود که از آن تحت عنوان جهاد و مبارزه علیه غرب نام برده، وحشت در آفریقا به راه انداخته است و ما این متهم فراری را به مراجع قضایی معرفی می‌کنیم.

بر اساس لایحه اتهامی، بلمختار با شبکه القاعده در کشورهای شمال و غرب آفریقا و گردان نقابداران معروف به امضا کنندگان با خون در ارتباط است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار