امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27652
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۲
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «آی‌تی‌وی»، هزاران نفر از مردم آمریکا در شهرهای مختلف این کشور بار دیگر در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «آی‌تی‌وی»، هزاران نفر از مردم آمریکا در شهرهای مختلف این کشور بار دیگر در اعتراض به نژادپرستی سیستم قضایی و تبرئه قاتل «تریون مارتین» به خیابان‌ها آمدند.

«تریون مارتین» نوجوان سیاه‌پوستی بود که سال 2011 به ضرب گلوله یک نگهبان محلی کشته شد. «جورج زیمرمن» که یک سفیدپوست است، مارتین را زمانی به قتل رسانده که وی هیچ سلاحی در اختیار نداشته و بعد از خرید از فروشگاه در حال بازگشت به خانه بوده است. هفته گذشته دادگاهی در آمریکا پس از مدت‌ها رأی به بی‌گناهی زیمرمن داد. صدور این رأی موجب خشم جامعه آمریکا به خصوص سیاه‌پوستانی شده که می‌گویند این رأی نژادپرستانه بوده است.

در تظاهرات روز شنبه والدین تریون نیز حضور داشتند. تعدادی از شخصیت‌های معروف آمریکایی از جمله بازیگران و خواننده‌های آمریکایی نیز به معترضان پیوسته‌اند.
  «سیبرینا فولتون» مادر تریون با حضور در تظاهرات گسترده‌ای که در نیویورک در حال برگزاری است، از تصمیم خود برای راه‌اندازی بنیادی به نام پسرش با هدف جلوگیری از موارد بعدی «چنین خشونت‌های بی‌موردی» خبر داده است.

گزارش شده است که این تظاهرات‌ها همزمان در 100 شهر مختلف آمریکا در حال برگزاری است. تظاهرات‌کنندگان با شعار «ما خواستار عدالتیم»، بازنگری در رأی دادگاه را خواستار شده‌اند. دادستانی آمریکا هفته گذشته همزمان با بالا گرفتن اعتراضات وعده داده است که بار دیگر پرونده را مورد بررسی قرار دهد.
  


«باراک اوباما» رئیس‌جمهور سیاه‌پوست آمریکا هم از مردم خواسته است که آرامش خود را حفظ کنند و اجازه دهند تا دستگاه قضایی این پرونده را مورد بررسی قرار دهد. با این حال روزنامه «واشنگتن‌پست» هفته گذشته در این مورد نوشت که واکنش اوباما نتوانسته جامعه سیاه‌پوستان آمریکا را راضی کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها