امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27669
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 53
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، یک منبع امنیتی گفت که نیروهای الجزایری چهار تندرو از جمله دو نماینده القاعده در مغرب اسلامی را به ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، یک منبع امنیتی گفت که نیروهای الجزایری چهار تندرو از جمله دو نماینده القاعده در مغرب اسلامی را به ضرب گلوله کشتند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود افزود: در حمله‌ای که جمعه شب در منطقه البویره در شرق الجزیره، پایتخت الجزایر صورت گرفت مقادیر زیادی پول کشف و ضبط شد که برای آزادی گروگان‌های غربی پرداخت شده بود.

این منبع گفت: ما مقادیر زیادی یورو کشف و ضبط کردیم که به نظر می‌رسد باج‌هایی است که دولت‌های غربی به القاعده در مغرب عربی در جریان عملیات‌های گروگانگیری پرداخت کرده‌اند.

کارشناسان امنیتی می‌گویند: القاعده تاکنون حدود 120 میلیون یورو از دریافت باج در مقابل آزادی گروگان‌های غربی طی 10 سال اخیر به جیب زده است.

القاعده در مغرب عربی بیشتر فعالیت خود را در منطقه ساحل آفریقا متمرکز کرده است اما در مثلث مرگ که محدود به شمال الجزایر بین شهرهای بومرداس و البویره و تیزی وزو در 100 کیلومتری شرق الجزیره است حضور دارد.

این منبع گفت: دو معاون کشته شده «ابوالولید التهامی» مسئول ارتباطات القاعده در مغرب عربی و «ایاد ابوعبدالرحمن»، هماهنگ کننده این شبکه بین مناطق مختلف است.

یک تحلیلگر که خواست نامش فاش نشود گفت: التهامی 36 ساله در سال 2002 به القاعده در مغرب عربی ملحق شد و از نزدیکان عبدالمالک دروکدال رهبر این شبکه شد.

این منبع امنیتی گفت که عبدالرحمن نیز در سال 1999 به القاعده در مغرب عربی ملحق شد.

القاعده در مغرب عربی ماه گذشته نیز تایید کرد که دو تن دیگر از سرکرده‌های این شبکه در جریان عملیات نظامی فرانسه در مالی کشته شدند.
خبرگزاری موریتانی نام این دو تن را عبدالحمید ابوزید، جهادگر کهنه کار و عبدالله الشنقیطی اعلام کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار