امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27678
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، در دوران غم انگیز رکود بزرگ اقتصادی، کنگره آمریکا با رأی موافق هر دو حزب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، در دوران غم انگیز رکود بزرگ اقتصادی، کنگره آمریکا با رأی موافق هر دو حزب با اعطای کمک مالی به دو شرکت بزرگ خودرو سازی شهر دیترویت، یعنی «جنرال موتورز» و «کرایسلر»، موافقت کرد. 

با این حال امروز به نظر می رسد که میل و رغبت دموکرات ها و جمهوریخواهان واشنگتن برای کمک فدرال به مهد صنعت خودروسازی کشور آمریکا، بسیار کم است. درحال حاضر «دیترویت» نماد بزرگ ترین شهر آمریکاست که درخواست حمایت در مقابل ورشکستگی ارائه کرده است.

چنین کمک مالی، رقمی هنگفت و شاید به میزان 20 میلیارد دلار باشد. با وجود بدهی ملی 16.7 تریلیارد دلاری و کشمکش دولت فدرال درپی محدودیت های ناشی از کاهش خودکار بودجه که از ماه مارس اجرایی می شود، منابع مالی دولت محدود خواهند بود.

«باراک اوباما» رئیس جمهور برای بیان طرح‌های پیشنهادی خود در کنگره ایی که مجلس سنای آن تحت کنترل حزب دموکرات است و جمهوریخواهان نیز اکثریت مجلس نمایندگان را تشکیل می دهند، مشکلات زیادی داشته است.

«رز بیکر»، استاد علوم سیاسی دانشگاه راتگرز که در مسائل کنگره هم تخصص دارد، در این باره گفت: «به نظر من، حتی پیشنهاد چنین طرحی از سوی رئیس جمهور، اتلاف وقت است. دیگر دوره اعطای کمک های مالی هنگفت از سوی دولت به پایان رسیده است.»

از آنجاییکه رهبران سیاسی حاضر در واشنگتن، خواستار اعطای کمک مالی به «دیترویت»، چهارمین شهر بزرگ کشور در دهه 1950، نیستند، از اینرو دولت فدرال را تحت فشار قرار نمی گذارند.

کنگره همچنان در بن بست قرار دارد. ظاهراً صرف مخارج هنگفت پول در جهت کمک مالی به شهر «دیترویت» به شدت محدود است. کاخ سفید شیوه «صبر کردن و دیدن» را درپیش گرفته است تا ببیند چه پیش می آید، اما کاملا مشخص است که تمایل چندانی به اعطای کمک مالی بزرگ دیگری را ندارد.

«جو بایدن»، معاون رئیس جمهور آمریکا، در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد کمک احتمالی دولت فدرال گفت: «آیا ما می توانیم به «دیترویت» کمک کنیم؟ هنوز نمی دانیم.»

«جی کارنی»، سخنگوی کاخ سفید، هم در پاسخ به این سوال که آیا امکان اعطای کمک مالی وجود دارد یا نه، اظهار داشت: «همانطور که ما با تمام شهرهای این کشور همکاری می کنیم، با این شهر هم همکاری خواهیم کرد و با رهبران این شهر، نشست های سیاسی برگزار کرده و پیشنهادات خود را مطرح می کنیم و هرجا هم که بتوانیم مساعدت های خود را اعلام می داریم. اما در مورد موضوع ورشکستگی، این رهبران و وام دهندگان محلی هستند که باید این مشکل را حل کنند. اما ما هم به این شهر و ایالت کمک می کنیم تا در مسیر پیشرفت گام بردارند.»

بعد از آنکه روز پنجشنبه، شهر «دیترویت» فصل 9 از قانون پشتیبانی در برابر ورشکستگی را اعلام کرد، نه مقامات محلی شهر درخواست کمک مالی فدرال را مطرح کردند و نه فرماندار جمهوریخواه ایالت میشیگان «ریک اسنایدر».

فرماندار «اسنایدر» در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس اظهار داشت: «مردم نباید نه در سطح فدرال و نه در سطح ایالت، در انتظار کمک مالی باشند. ما در مورد این مسئله بسیار پیگیر بوده ایم. ما می خواهیم شریک حامی و پشتیبان در سطح ایالت باشیم. من معتقدم که دولت فدرال هم اینگونه خواهد بود.»

بنا بر اظهارات «کوین اور»، مدیر بحران شهر، درحال حاضر فعالیت در شهر «دیترویت» پابرجا خواهد ماند، صورتحساب ها پرداخت خواهند شد و خدمات شهری ارائه می شوند.

با این حال حل مسئله ورشکستگی سالیان سال به طول خواهد انجامید. ورشکستگی می تواند موجب تغییر در مزایا و حقوق بازنشستگی شود، چراکه این مسئله تحت ضمانت قانون فدرال می باشد. تاثیر آن بر کارگران فعلی شهر نامعلوم است.

اخیراً دولت فدرال راه نجات مالی را در پیش روی هر دو کمپانی «جنرال موتورز» و «کرایسلر» قرار داد و برای نجات این موسسات بزرگ بانکداری و وال استریت از ورشکستگی، اقداماتی انجام داد. اعطای وام های کمک مالی و هزینه های محرک از آخرین سال دولت جرج بوش آغاز شد و در دوره ریاست جمهوری اوباما بسط و گسترش یافت.

درحال حاضر، با وجود روند کُند بهبود اقتصاد، اکثر کمک های مستقیم دولت در مبارزه با رکود به پایان رسیده است، اگرچه بانک مرکزی آمریکا همچنان با پایین نگه داشتن بیش از حد نرخ سود کوتاه مدت به ارائه محرک های مالی ادامه می دهد.

«نورمن اورنستاین»، کارشناس کنگره در موسسه سرمایه گذاری آمریکا، عنوان می کند: «علیرغم موفقیت عظیم دولت در اعطای کمک مالی به صنعت خودروسازی، اینگونه کمک ها از سوی دولت در آینده با مشکل مواجه خواهد شد.»

وی در مورد کمک به شهر «دیترویت» عنوان می کند که تصویب هرگونه بسته کمک دولت فدرال توسط جمهوریخواهان مجلس نمایندگان، بسیار دشوار است، چراکه شهر «دیترویت»، شهری به شدت دموکرات است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار