امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2772
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 135
عشرت شایق امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، ضمن تشریح فضای انتخاباتی کشور اظهار کرد: اکثر سخنرانی‌ها و فعالیت‌های تبلیغاتی کاندیداهای ...

عشرت شایق امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، ضمن تشریح فضای انتخاباتی کشور اظهار کرد: اکثر سخنرانی‌ها و فعالیت‌های تبلیغاتی کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری یازدهم و طرفداران آنان به انتقاد از روند جاری و دولت‌های گذشته خلاصه می‌شود و کمتر شاهد ارائه برنامه برای آینده هستیم.

وی مهم‌ترین مبحث انتخابات در شرایط کنونی را ارائه برنامه برای اداره بهتر کشور دانست و افزود: کسانی که قصد در اختیار گرفتن قوه مجریه را دارند باید اهداف و برنامه‌های خود در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را به طور شفاف اعلام و راه‌های تحقق این اهداف را مشخص سازند.

این فعال سیاسی تاکید کرد: احزاب و گروه‌های سیاسی نیز که اقدام به معرفی کاندیدا می‌کنند باید برنامه‌ای جامع و متناسب با شرایط موجود برای اداره کشور داشته باشند و دلایل انتخاب فرد و توانمندی‌های او برای اجرای این برنامه‌ها را اعلام کنند تا زمینه‌ای باشد برای پاسخگو کردن احزاب و گروه‌ها در قبال عملکرد کاندیدای معرفی شده از سوی آنان.

نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائل و مشکلات اقتصادی کشور و انتظار مردم از کاندیداهای ریاست جمهوری برای ارائه راه حل‌های قابل اجرا برای کاهش این مشکلات گفت: پرداخت یارانه و کم و زیاد شدن آن تنها یکی از مسائل اقتصادی جامعه است و مباحث مهمی مانند مهار تورم، حفظ اشتغال موجود و کاهش نرخ بیکاری، تنظیم بازار از طریق ساماندهی واردات و صادرات، کنترل نقدینگی و قیمت ارز، تامین معیشت مردم و سایر امور اقتصادی نیز از سوی داوطلبان ریاست جمهوری مورد اشاره قرار گیرند.

شایق تحول در مسائل کلان اقتصادی کشور را برای پیشبرد اهداف متعالی نظام ضروری دانست و گفت: نوع نگاه و توانمندی رئیس قوه مجریه در حرکت عمومی کشور برای انجام کارهای بزرگ و خلق حماسه های سیاسی و اقتصادی سرنوشت ساز و تعیین کننده است.

وی اهمیت مسائل اقتصادی در برنامه کاندیداهای ریاست جمهوری را ویژه اعلام کرد و افزود: در شرایط کنونی اکثر خانواده ها به نوعی درگیر معضل بیکاری و مشکلات اقتصادی هستند و به همین دلیل است که نامگذاری سال های اخیر توسط مقام معظم رهبری معطوف به مسائل اقتصادی است و رئیس جمهور به عنوان امانتدار منابع کشور وظیفه دارد این منابع را در جهت حل مشکلات مردم بکار گیرد.
انتهای پیام/60002/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها