امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27728
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بغداد، یک منبع عراقی به نقل از یکی از نزدیکان عزت‌الدوری جنایتکار عراقی و معاون ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بغداد، یک منبع عراقی به نقل از یکی از نزدیکان عزت‌الدوری جنایتکار عراقی و معاون صدام حسین رئیس جمهور سرنگون شده عراق از حمایت حزب بعث- بازوی الدوری- از گروهک منافقین خلق خبر داد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهارداشت: روابط عوامل الدوری در حزب بعث و گروهک منافقین موضوع جدیدی نیست زیرا این گروهک برگه مهمی برای نظام صدام حسین در جنگ با ایران به شمار می‌آمد که بارها مورد استفاده قرار گرفت.

وی در توضیح این مطلب افزود: این روابط پس از سرنگونی صدام و اعدام او نیز ادامه یافت زیرا الدوری نمی‌خواست برگ برنده مهمی مانند گروهک خلق را از دست بدهد به ویژه اینکه این گروهک پیش از سال 2003 خدماتی را به نظام صدام ارائه کرده بود.

منبع مزبور تصریح کرد: گروهک منافقین خلق امروز با کاهش حمایت گروه‌هایی رو به رو شده که پیش از این از آن حمایت می‌کردند از جمله اینکه حزب بعث معتقد است این گروهک در صورت ترک عراق، دیگر نمی‌تواند به تحقق اهداف مورد نظر آن کمک کند از همین رو دیگر مانند قبل از آن حمایت نمی‌کند.

در این شرایط و در حالی که گروهک منافقین با کمبود حمایت مالی روبه رو است، اسرائیل آن را تحت حمایت مالی قرار داده زیرا اعلام حمایت اطلاع رسانی از آن به این معنی است که با ارائه هرگونه کمک دیگر نیز موافقت می‌کند.

این منبع عراقی در ادامه گفت: اسرائیل برخلاف حزب بعث معتقد است که گروهک مجاهدین خلق چه در داخل عراق و یا بیرون از آن، یکی از وسایل اعمال فشار بر ایران به شمار می‌آید اما حزب بعث بر این باور است که در صورت خروج گروهک مزبور از عراق دیگر نمی تواند همانگونه که در داخل عراق در خدمت منافع حزب بعث بود، به تحقق اهداف مورد نظر این حزب کمک کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها