امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2774
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 147
به گفته مرکز DRAMeXchange در فصل نخست سال جاری میلادی عرضه گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان با سیر صعودی همراه بود و طی دوره زمانی یاد شده در مجموع ...

به گفته مرکز DRAMeXchange در فصل نخست سال جاری میلادی عرضه گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان با سیر صعودی همراه بود و طی دوره زمانی یاد شده در مجموع 216.4 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به دست کاربران جهانی رسید که این رقم گویای رشد 9. 4 درصدی عرضه این محصول بازار جهانی بود.

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، از ابتدای سال 2012 میلادی به‌ بعد عرضه جهانی گوشی‌های هوشمند در هر فصل سیر صعودی داشت و این روند نشان داد که دستگاه‌های الکترونیکی همراه نزد کاربران محبوبیت فراوانی دارند.

در این دوره زمانی سامسونگ همچنان حاکمیت خود را بر بازار یاد شده حفظ کرد و موفق شد در فصل نخست 2013 بار دیگر نام خود را به عنوان بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در جهان مطرح کند.

سامسونگ در این دوره سه ماهه 65 میلیون دستگاه گوشی هوشمند عرضه کرد که این رقم معادل 30 درصد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند بود.

اما گوشی هوشمند آیفون 5 اپل نتوانست به میزان کافی رضایت کاربران را در زمینه نوآوری جلب کند و به همین خاطر عرضه محصولات اپل در این دوره زمانی چندان رضایت‌بخش نبود و در مقابل، شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید از فرصت یاد شده استفاده کردند و یک گام به جلو رفتند.

شرکت اپل در سه ماه ابتدای امسال 37.5 میلیون دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار جهانی کرد که این رقم 17.3 درصد از بازار جهانی را در اختیار اپل گذاشت.

با این اتفاق سهم اپل در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند نسبت فصل قبل 1.2 درصد کاهش یافت.

شرکت‌های سامسونگ، HTC، سونی و از این قبیل می‌کوشند در فصل دوم امسال محصولات جدیدتری روانه بازار کنند و همین امر موجب می‌شود تا در این دوره زمانی بار دیگر شاهد کاهش سهم اپل در بازار جهانی باشیم.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها