امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27743
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 88
جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی که به تازگی فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» ساخته محسن امیر یوسفی را دیده است درباره فیلم گفت:ایده فیلم بسیار ...

جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی که به تازگی فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» ساخته محسن امیر یوسفی را دیده است درباره فیلم گفت:ایده فیلم بسیار خوب است اما استفاده خوبی از ایده نشده است.با توجه به شرایط فعلی که  صاحبان فتنه خود غیرمستقیم اعتراف می‌کنند که در سال 88 اشتباه کردند و آنهایی که به اشتباه خود اعتراف نکردند از سوی جامعه رانده شدند به نظرم فیلمساز باید به این موضوع دقت نظر بیشتری می‌داشت.
 
 وی در درباره انجام اصلاحات برای ارایه هرچه بهتر فیلم گفت: «آشغال‌های دوست داشتنی» نیاز به اصلاحاتی دارد. فیلمساز تمایل به انجام  اصلاحات دارد و قرار است با همکاری مسئولین فارابی درباره اصلاح کارش اقدام نماید.

رئیس سازمان سینمایی در ادامه توضیح داد: فیلم ایده خوبی است اگر ایراداتی که بیشتر تحت تاثیر هیجانات فیلمساز از مسایل فتنه در سال 88 شکل گرفته است به صورت عاقلانه از درون فیلم پالایش شود به نظرم فیلم خوبی خواهد شد.

وی درباره تاثیر فیلم بر مخاطب با توجه به سوژ‌ه‌ای که فیلمساز انتخاب کرده است ،گفت: فیلم برخی حوادث قبل و حوادث سی و چند سال انقلاب اسلامی را مرور می‌کند که به عقیده من بد نیست برای نسلی که همه حوادث کشور را ندیدند و بیشتر از طریق شنیداری دنبال کردند می‌تواند تاثیرگذار باشد.

رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به این سؤال که در روزهای پایانی دولت به سر می‌بریم شاید فیلمساز اصلاحات فیلمش را به دولت بعد بسپارد گفت: من تردید ندارم با توجه به شرایط سیاسی که حاکم است در دولت بعدی این فیلم ممیزی بیشتری خواهد داشت.

شیرین یزدان بخش، حبیب رضائی،هدیه تهرانی، نگارجواهریان، صابر ابر، شهاب حسینی، اکبر عبدی در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.

فیلم‌نامه‌ی «آشغالهای دوست‌داشتنی» درباره‌ خانواده‌ای است که یک شب فرصت دارند مشکل مادر خانواده را حل کنند.

محسن امیر یوسفی علاوه بر نویسندگی، کارگردانی «آشغالهای دوست داشتنی»  را نیز برعهده داشت. این فیلم با مشارکت بالای 50 درصد بنیاد سینمایی فارابی ساخته شد و قرار بود درباره فتنه 88 و مسایل پیرامون آن آماده نمایش شود.

انتهای پیام/ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها