امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27747
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 65
غلامرضا خواجه‌سروی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون نحوه ...

غلامرضا خواجه‌سروی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون نحوه جذب هیئت علمی در دانشگاه‌ها اظهار داشت: کلیت جذب هیئت علمی در اختیار شورای عالی انقلاب فرهنگی است و به هیچ وجه در اختیار گروه‌‌های دانشگاه و حتی در اختیار وزارت علوم و بهداشت هم نیست.

وی افزود: هیئت مرکزی جذب هیئت علمی که وابسته به شورای عالی انقلاب فرهنگی است یک بدنه اجرایی در دانشگاه‌هاست که از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی کارهای مربوطه به جذب هیئت علمی را انجام می‌دهد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با بیان اینکه سالی دو یا سه بار فراخوان جذب هیئت علمی اعلام می‌شود، خاطرنشان کرد: با اعلام فراخوان متقاضیان جذب هیئت علمی در دانشگاه‌ها ثبت‌نام می‌کنند و در مرحله بعد باید پرونده آنان مورد بررسی قرار گیرد که برخی دانشگاه‌ها ممکن است به جای بررسی پرونده متقاضیان پرونده این افراد را به گروه بدهند که این تخلف است.

خواجه‌سروی تاکید کرد: قانون جذب هیئت علمی می‌گوید که حداقل باید دو متخصص از متقاضی جذب هیئت علمی مصاحبه به عمل آورد. یک مصاحبه عمومی و یک مصاحبه تخصصی این در حالی است که برخی دانشگاه‌ها چنین روندی را اعمال نمی‌کنند و پرونده متقاضی را به گروه می‌دهند که ممکن است گروه اعمال نظر شخصی کند و این اقدام خلاف است.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در حالی که نحوه درست جذب هیئت علمی بدین صورت است که اگر در مصاحبه، متقاضی از نظر علمی قوی بود و صلاحیت عمومی نیز داشت دانشگاه باید وی را جذب کند. چرا که خود دانشگاه اعلام نیاز کرده است.

انتهای پیام/ 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها