امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27764
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 72
شهرام امیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به تنوع بوجود آمده در برخی از صنایع دستی اصفهان اظهار کرد: امسال شاهد افزایش 14 درصدی فروش ...

شهرام امیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به تنوع بوجود آمده در برخی از صنایع دستی اصفهان اظهار کرد: امسال شاهد افزایش 14 درصدی فروش صنایع دستی اصفهان نسبت به سال گذشته هستیم که این موضوع نشان دهنده میزان استقبال مردم از صنایع دستی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر به دلیل مشکلات و مسائل سیاسی که در کشور‌های منطقه از جمله سوریه، اردن، مصر و یمن وجود دارد اغلب مسافران خارجی ایران را برای مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند که همین امر سبب شده تا خرید صنایع دستی با استقبال مواجه شود.

کارشناس امور میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تعداد صنایع دستی دارای مهر اصالت یونسکو در اصفهان را 104 اثر دانست و بیان کرد: اصفهان در زمینه ثبت صنایع دستی در یونسکو رتبه اول کشور را دارا است.

*صنایع دستی ایرانی اما ساخت چین

وی در واکنش به وجود صنایع دستی خارجی در بازار‌های اصفهان تاکید کرد: وجود صنایع دستی خارجی فی‌نفسه سبب ایجاد جوی رقابتی در بین محصولات داخلی و خارجی می‌شود و به رشد کیفیت صنایع دستی کمک می‌کند.

امیری افزود: صنایع دستی وارداتی باید از نظر کیفیت در شرایط مطلوب و از نظر بازار رقابتی مشابه صنایع دستی ایرانی نباشد.

وی فروش صنایع دستی خارجی در اماکن تاریخی را ممنوع دانست و بیان کرد: با توجه به مصوبه دولت مبنی بر ممنوعیت فروش محصولات خارجی در اماکن تاریخی، این محصولات از بازار میدان نقش جهان جمع‌آوری شد.

این کارشناس در امور میراث فرهنگی تصریح کرد: در حدود یکصد فروشگاه فروش صنایع دستی به آرم سازمان صنایع دستی مجهز شده‌اند که این نشان حاکی از با کیفیت بودن محصولات فروشگاه مورد نظر می‌باشد.

وی اضافه کرد: این سازمان با همکاری اداره پست نخستین سایت خرید و فروش صنایع دستی را برای رفاه حال خریداران راه‌اندازی کرده است.
انتهای پیام/63015/ع30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها