امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27768
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، پس از انشار گزارشی از سوی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در تاریخ 12 تیر با این مضمون سفره خالی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، پس از انشار گزارشی از سوی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در تاریخ 12 تیر با این مضمون سفره خالی مددجویان در آستانه ماه رمضان و انتظار از نهادهای حمایتی،  اسدالله عباسی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی دو روز بعد و در تاریخ 14 تیر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پاسخ به این پرسش که آیا امسال به مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد در آْستانه ماه مبارک رمضان بن توزیع خواهد شد، یا خیر؟ اظهار داشت: قطعاً این کار صورت می‌گیرد و بسترهای آن فراهم شده است.

وی تصریح کرد: در چند روز گذشته تمهیدات این کار انجام شده است و بنا داریم طی چند روز آینده توزیع این بن‌ها را آغاز کنیم.

عباسی در خصوص رقم بن‌های در نظر گرفته شده برای مددجویان گفت: رقم قابل قبولی است که طی روزهای آینده اعلام می‌شود.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: بهزیستی و کمیته امداد مسئولیت توزیع بن‌های ماه رمضان را به عهده دارند و تا قبل از شروع ماه مبارک رمضان بن‌های پیش بینی شده در اختیار خانواده‌های مشخص شده، قرار می‌گیرد.

این در حالی است که پس از اظهارات وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، سازمان بهزیستی توزیع بن‌های رمضان را آغاز کرد به طوری که همایون هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: بهزیستی به 700 هزار مددجو تحت پوشش و نیازمندان پشت نوبتی بن خرید مواد غذایی توزیع خواهد کرد.

وی تصریح کرد: برای توزیع بن رمضان به رقمی حدود 21 میلیارد تومان نیاز است و به همین دلیل سازمان بهزیستی کشور از اعتبارات داخلی اقدام به توزیع بن رمضان خواهد کرد.

به گزارش فارس در حالی سازمان بهزیستی در چند روز گذشته توزیع بن رمضان به مددجویان تحت پوشش خود را آغاز کرده است که خبری از توزیع بن رمضان از سوی مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) نیست و این سوال پیش می‌آید آیا تفاوتی بین مددجویان بهزیستی و کمیته امداد وجود دارد؟

هم اکنون بالغ بر 4 میلیون و 500 هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستندکه نیاز به حمایت بیشتر از سوی مسئولان مربوطه در ایامی همانند ماه مبارک رمضان دارند.

مددجویان کمیته امداد سفره‌شان خالی است

فاطمه یکی از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد با اشاره به اینکه نیازمندان هیچ گاه نیاز به صدقه و ترحم نداشته و ندارند، گفت: اگر دستگاهی کمکی هم به مددجویان می‌کند بر اساس وظیفه‌ای است که نظام جمهوری اسلامی ایران برای آنها مشخص کرده است.

وی تصریح کرد: در حالی روز‌های رمضان در حال گذر است که سفره نیازمندان و مددجویان خالی است و این سوال پیش می‌آید که آیا مسئولان سری به خانه‌های نیازمندان در این ایام زده‌اند یا خیر؟

پیش فرزندانم شرمنده می‌شوم

محمد یکی از مددجویان کمیته امداد در خصوص توزیع سبد کالا به خانواده‌های تحت حمایت امداد اظهار داشت: اوایل ماه مبارک رمضان وعده‌های داده شد اما تا به الان خبری از توزیع این سبد غذایی نشده است.

وی افزود: بنده به دلیل وضع مالی نامناسب هنوز نتواسته‌ام در این روزهای ماه رمضان زولبیا و خرما بخرم و این موضوع باعث شرمندگی بنده در مقابل خانواده‌ام شده است.

به گزارش فارس عدم توزیع سبد غذایی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گلایه‌های فراوانی را از سوی مددجویان به همراه داشته است که امیدواریم در زمان باقی مانده از رمضان مسئولان کمیته امداد در این راستا اقدام جدی انجام دهد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها