امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27771
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مصطفی سراج در همایش نیکوکاران و طلایه‌داران ضیافت مهر که با مشارکت مجمع خیرین حامی معلولان استان تهران شب گذشته در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مصطفی سراج در همایش نیکوکاران و طلایه‌داران ضیافت مهر که با مشارکت مجمع خیرین حامی معلولان استان تهران شب گذشته در تالار وحدت برگزار شد، اظهار داشت: سازمان بهزیستی در طول سه دهه گذشته فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته‌ است ولی امروز مدعی هستیم که بهزیستی در فرایند توسعه گام‌های خوبی را برداشته است.

وی تصریح کرد: 350 هزار نفر اعم از معلول، زنان سرپرست خانوار و... تحت پوشش بهزیستی استان تهران قرار دارند ضمن اینکه  3 هزار و 600 خانواده چند معلول (2 الی 7 معلول) تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که نیاز به حمایت بیشتر دارند.

سراج بیان داشت: یکی از برنامه‌های اصلی سازمان بهزیستی تأمین مسکن برای معلولان و زنان سرپرست تحت پوشش است که در این زمینه با حمایت خیرین گام‌های خوبی برداشته شده است.

مدیرکل بهزیستی شهرستان تهران ادامه داد: برای هر واحد مسکونی در طرح نهضت تأمین مسکن معلولان و مددجویان 5 میلیون از سوی خیرین و 5 میلیون از سوی بهزیستی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد:  به طور متوسط در کشور بین 50 تا 70 هزار نفر سالانه به جمعیت معلولان اضافه می‌شود که این آمار در تهران نزدیک به 10 هزار نفر است.

به گزارش فارس؛ در ادامه مراسم محمد رضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور از آمادگی این مجمع برای حمایت معلولان فاقد مسکن بهزیستی خبر داد و گفت: ما وظیفه داریم به شکرانه نعمت‌هایی که خداوند داده است در این راه مددجویان و معلولان را کمک کنیم.

وی تصریح کرد: به دلیل اینکه دولت‌ها اعتباراتشان محدود است نمی‌توانند تمامی خدمات  مدنظر را به جامعه هدف بهزیستی هدایت کنند به همین دلیل ضروری است خیرین در این بخش ورود پیدا کنند.

در ادامه این مراسم؛ محمد‌هاشم سلیم آشتیانی عضو هیئت امنای جامعه خیرین حامیان معلولان کشور با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های جامعه خیرین تأمین بخشی از سهم آورده مسکن معلولان است، گفت: حدود یک هزار و 200 واحد مسکونی تا پایان ماه مبارک رمضان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در چند روز گذشته از ماه مبارک رمضان کمک‌های خوبی از سوی خیرین برای معلولان شده است به طوری که با برگزاری دو گلریزان در استان‌های خراسان رضوی و تهران حدود 5 میلیارد تومان برای حمایت از معلولان جمع‌آوری شده است.

آشتیانی ادامه داد: تا پایان ماه مبارک رمضان گلریزان جامعه خیرین حامی معلولان کشور در استان‌های مختلف ادامه خواهد داد داشت.

به گزارش فارس؛ در این مراسم محمد‌رضا کارگری سخنگو و عضو هیئت امناء جامعه خیرین حامی معلولان کشور  ، حسین بدخشان معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی، سمیعی مدیرکل بهزیستی استان تهران حضور داشتند و در پایان به چهارنفر از معلولان استان تهران به صورت نمادین چهارکلید واحد مسکونی تحویل شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها