امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27773
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر، ظاهر رستمی گفت: داروهایی همچون «آمپیرا»، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر، ظاهر رستمی گفت: داروهایی همچون «آمپیرا»، «تای سابری» و «هیومیرا» از داروهای موردنیاز و کمیاب بیماران ام اس است که جمعیت هلال احمر بر اساس نیاز این گروه از بیماران و درخواست انجمن ام اس نسبت به واردات این داروهای مورد نیاز اقدام کرده است.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان این نوع داروها می‌توانند با در دست داشتن معرفینامه از انجمن «ام اس» به داروخانه‌های جمعیت هلال احمر در سراسر کشور مراجعه و برای دریافت داروهای خود اقدام کنند.

به گفته رستمی سازمان تدارکات پزشکی از ابتدای امسال تاکنون، 7060 عدد داروی آمپیرا وارد کشور کرده و اکنون 3024 عدد دیگر نیز وارد شده که تا دو ماه پاسخگوی نیاز بیماران «ام اس» است و سالانه 35 هزار عدد داروی امپیرا در کشور مصرف می‌شود.

وی ادامه داد: در این مرحله همچنین 96 عدد داروی «هیومیرا» وارد کشور شده در حالی که نیاز واقعی به این دارو هم سالانه 1500 تا ۲ هزار عدد است.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر همچنین در مورد داروی «تای سابری» که یکی دیگر از داروهای مورد نیاز بیماران «ام اس» است؛ گفت: سالانه به ۲ هزار عدد از این نوع دارو نیازمندیم که جمعیت هلال احمر در این مرحله 200 عدد وارد کرده است و از شنبه آینده در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

رستمی تصریح کرد: سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر آمادگی دارد در صورت همکاری دستگاه‌های مربوطه، تمام داروهای کمیاب را وارد کشور کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها