امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27776
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، سازمان‌های امنیتی در آلمان و آمریکا با یکدیگر همکاری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، سازمان‌های امنیتی در آلمان و آمریکا با یکدیگر همکاری اطلاعاتی نزدیکی داشته‌اند و دولت آلمان از  بیشتر اطلاعات سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) استفاده می‌کرده‌ است.

هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» در ادامه درج اخباری درباره جاسوسی‌های آمریکا از کشورهای اروپایی نوشت که سازمان‌های اطلاعاتی داخلی و خارجی آلمان از برنامه‌های جاسوسی استفاده می‌کردند که سازمان امنیت ملی آمریکا آنها را تهیه کرده بود.

بنابر اطلاعاتی که اشپیگل به دست آورده، به دفتر فدرال حمایت از قانون‌اساسی (BfV) برنامه‌ای به نام (XKeyScore) داده شده که به آنها این قابلیت را می‌دهد تا از سازمان امینت آمریکا در اهداف مبارزه با تروریسم حمایت کند و در این راستا از سرویس امنیتی آلمان درباره چگونگی استفاده از این برنامه حمایت می‌شده است.

بنابر گزارش سال 2008، از این برنامه با عنوان برنامه‌ای مفید در جاسوسی یاد شده است. برنامه (XKeyScore) می‌تواند نشان دهد که شخصی خاص در مدت زمانی خاص چه استفاده‌ای از موتور جستجو کرده است. همچنین با این برنامه می‌توان به  آخرین اطلاعاتی که در طی چندین روز ذخیره شده است نیز دسترسی پیدا کرد.

به این ترتیب بیش از 500 میلیون داده ارتباطی در هر ماه به دست سرویس اطلاعاتی آمریکا افتاده است که فقط  180 میلیون مربوط به دسامبر 2012 می‌شود.
انتهای‌ پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها