امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27797
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،در این جلسه که محمدجواد لسانی (معاون فرهنگی مرکز) و شهنام صفاجو (مدیر روابط عمومی) هم حضور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،در این جلسه که محمدجواد لسانی (معاون فرهنگی مرکز) و شهنام صفاجو (مدیر روابط عمومی) هم حضور داشتند، شفیع آقامحمدیان اعلام کرد که «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» آمادگی دارد تا نسبت به همکاری فرهنگی با سفارت مکزیک در ایران، پیرامون نمایش ویژة فیلم های منتخب مستندسازان مکزیکی در هفتمین دوره جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» و همینطور برپایی مشترک «هفته فیلم ایران و مکزیک» در پایتخت های این دو کشور با تمدن اقدام نماید.

بحث تولید مشترک فیلم مستند و داستانی و نمایش فیلم‌های مستند- داستانی مکزیک در بخش ویژه این دوره از جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» هم از دیگر مباحث این نشست بود.

مارتین تورس نیز ضمن اعلام آمادگی کامل جهت این همکاری فرهنگی ابراز امیدواری کرد تا با نمایش فیلم های مستند مکزیکی در جشنواره بین المللی سینماحقیقت، ارزش های فرهنگی و اجتماعی این کشور بزرگ آمریکای مرکزی، بیش از پیش به دید مخاطبان ایرانی سینما درآید.

آقامحمدیان هم با تاکید بر اهمیت این روابط فرهنگی، اظهار داشت که هنر سینما بویژه سینمای مستند این قابلیت را دارد تا ضمن معرفی واقعی کشورها، زمینه ساز نزدیکی هرچه بیشتر دولت و ملت بزرگ ایران و مکزیک شود. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها